Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Almanya Erfurt’da Irkçı Saldırı: Yaralılardan birinin sağlık durumu kritik

Almanya’nın Erfurt kentinde ırkçı-faşistler, üç Afrikalıyı öldüresiye dövdüler. Yaralanan üç kişiden birinin sağlık durumu kritik

Afrika ülkesi Ginea‘dan gelen genç insanlar Erfurt‘da vahşi bir saldırıya uğradı. Polis tarafından yapılan soruşturmada genç insanların ırkçı nedenlerle saldırıya uğradığı ifade edildi.

Açıklamada devamla, vahşi saldırıyı gerçekleştirenlerin sağcı çevrelerden olduğuna dikkat çekildi.
Saldırıya uğrayan üç kişiden ikisinin yaralı olduğu ve bunlardan bir kişinin sağlık durumunun kritik olduğuna dikkat çekiliyor.

Üç genç insanın Alman sağcılarının buluşma yeri olan güneydoğu Erfurt‘da, oniki kişi tarafından önce sözlü saldırıya uğradığı ve ardından vahşi bir saldırıyla karşı karşıya kaldıkları bildirildi.

Thüringer güvenlik çevrelerince yapılan açıklamalarda, saldırının Üçünçü Yol adında ırkçı bir küçük parti taraftarlarının buluştuğu lokalin önünde gerçekleştirildiği ifade edildi.

Cumartesi sabahı saat üç sularında meydana gelen saldırıyı, aynı gün yüzlerce insan ırkçıların toplanma mekanlarının önünde protesto eylemi düzenledi. Erfuhrt polisi yaptığı açıklamada yaklaşık 400 insanın ırkçı saldırıyı protesto ettiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir