Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Bu şehir bizim

Fatih Cimen – Duisbug

Mirze Ediz’in konuşmayla start verdikleri mitinge ilgi yoğundu. Daha sonraları Duisburg Belediye Başkanı Erkan kocalar ve Martina Ammann-Hilberath kürsüye gelerek birer konuşma yaptılar. 163 ayrı ülkeden farklı kültür, din ve ulustan insanların yaşadığı kent olan Duisburg’un Sol Parti Duisburg Merkez de büyük bir miting yaptı.

Erkan Kocalar, bugünkü mitingimize Almanya’nın en sevilen siyasetçilerinden biri olan Sahra Wagenknecht katıldı. Ayna zamanda Sol Parti Federal milletvekili. Bir dönem grup başkanımızdı. Ana konumuz seçim kampanyası. ‘’Bu şehir hepimizin“ sloganıyla seçimlere giriyoruz. Dünyanın en büyük iç limanına sahibiz. Coğrafik yapımız muazzam. Şehrin ağır sanayi den büro liman sektörüne evrilme yolunda önemli değişimler yaşadığını belirten Kocalar, ‘’Son 20 yılda liman sektöründe 25 bin yeni işyeri kuruldu. Duisburg’ta ciddi bir değişim olmasına karşın büyük sorunlar yaşanıyor. Biz bu kenti yaşanılır hale getirmek için planlı, programlı politika yapıyoruz’dedi.

6 seçim bölgesinde 36 deneyimli adayımızın yıllardır siyasetin içinde olan adaylarımız var. Bu miting’de Sol parti’nin genel proğramını anlattık. Yabancı dairelerinde 6 aydan 12 aya kadar bekleme süreleri var. Bu adaletsizliktir. Bu bir kader değildir. İşçi azaltma, tasarruf paketlerinden bir yere varamayacağımızı son 15 yılda gördük. Anayasal görevlerini iktidar dakiler yerine getiremiyor. Bu sorunların çözümü içinde Sol partiye oy verin. Sol Parti’nin hedefi, sosyal belediyecilik, çevrecilik ve demokrasidir. Bu olmazsa olmazımızdır. Zengin bir ülkede fakirlik, yoksulluk bizim kaderimiz olmamalı, bu şehir hepimizin ve bunun için oylarınızı Sol Parti’ye verin“ dedi.

Sol Parti Duisburg Başkanı Neşe Kartal ise, Bu gidişata hayır dememiz gerekiyor. Aksi taktirde eşitsizlik, adaletsizlik daha çok büyüyecek. Kökeni ne olursa olsun, eşitliği, özgürlüğü, kardeşliği savunan var olan kaynakları, zenginlikleri eşit paylaşabilen ve kaliteli yaşamı isteyen partimizdir’’ ifadesini kullandı.

Sol parti Federal Parlamento Milletvekili Sahra Wagenknecht miting’de gelir adaletsizliğini anlattı. Demir çelik sektöründeki insanların işyerlerini kaybetmemesi için bir alternatif sunulması gerektiğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir