Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, yayın sırasında ses kontrolü yapan İHA Muhabiri Ahmet Demir’e takat attı

Gazeteci Yılmaz Özdil “Bu efendi-köle ilişkisi Türk basınında 20 yıldır yaşanıyor” dedi. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’nın, yayın sırasında ses kontrolü yapan kişiye tokat attığı ortaya çıktı.

Sarıkaya, tokat attığı İHA Muhabiri Ahmet Demir olayının görüntülerinin çıkmasının ardından twitter hesabından özür diledi ve bir anda kontrolü kaybettiğini söyledi. Olay sırasında orada bulunan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ise sessiz kalması ve duruma tepki göstermemesi de eleştirilere neden oldu.

Görüntülerin yayınlanmasını istemediğini belirten Ahmet Demir, “Çünkü yaşlı bir annem var. O bu videonun yayılması sonrası büyük sıkıntılar yaşadı. Telefonum ile sonra müdürümü arayarak özür dilediler. Kendisinin yapmış olduğu saldırıyı kabul etmiyorum ve hukuki mücadelemi başlatacağım” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Yılmaz Özdil’in konuyla ilgili twitter hesabından yaptığı, “Bu efendi-köle ilişkisi Türk basınında 20 yıldır yaşanıyor, Türk halkı ilk kez açıkça gördü, etik ayaklarına yatan gazeteci esnafı da sanki ilk kez oluyormuş gibi, etik tepki gösteriyormuş gibi yapıyor… İğrençtir bu mesleğin perde arkası, Türk halkı ilk kez açıkça gördü!” paylaşımı dikkat çekti.

Paylaşıma çok sayıda beğeni ve yorum geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.