Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler kuvvetli suç şüphesi iddiası ileri sürülerek tutuklandı

Kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler kuvvetli suç şüphesi iddiası ileri sürülerek tutuklandı. Ağır hasta olan Sarıkaya Kesler, adliyede bayılması üzerine hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınd. İsviçre Alevi Birlikleri Federasyonu – İABF, yazılı bir açıklama yaparak Ayten Sarıkaya Kesler’in tutuklamasına sert tepki gösterdi

”İnsanlığın Bittiği An! ”

Kanser hastası Ayten Sarıkaya Kesler’in tedavisine devam edebilmesi için hemen İşvçire’ye geri gönderilmesine vurgulanan İABF’nin ” İnsnalığın bittiği an” başlıklı açıklamasının davamında, şu ifadeler yer aldı:

”  İsviçre’de yaşayan Ayten Sarıkaya Kesler, bugün Türkiye’ye giriş yaparken havaalanında gözaltına alındı ve Hakim karşısına çıkartıldıktan sonrada, “Facebook sayfasından yapılan paylaşımlar neticesinde kuvvetli suç şüphesi oluşmuştur.” gibi keyfi bir sebeple tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Kanser hastası olan Ayten Sarıkaya Kesler, bu kararın ardından baygınlık gecirerek acil servise kaldırılmıştır. Kendisinin sağlık durumuyla ilgili ciddi endişelerimiz var.

Yapılan bu insanlık dışı uygulamadan biran önce vazgeçilmeli ve hiçbir suçu olmayan bu canımız, tedavisine devam edilmek üzere hemen İsviçre’ye geri gönderilmelidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir