Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Turgut Öker davası 26 Şubat’ta Kartal’da görülecek – Video-

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker’in hakında açılan davanın duruşması, 26 Şubat 2020 tarihinde, Saat: 10:00‘da İstanbul Anadolu 25. Asliye Caza Mahkemesi‘nin Kartal’daki duruşma salonun’da görülecek.

Türkiye'den Avrupa'ya Aleviler Turgut Öker'e sahip çıkıyor!

Türkiye'den Avrupa'ya Aleviler Turgut Öker'e sahip çıkıyor!Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker hakında açılan davanın duruşması, 26 Şubat saat 10.00‘da İstanbul Anadolu Adliyesi 25. Asliye Caza Mahkemesi‘nde görülecek. Alevi kurumları ise Türkiye'den Avrupa'ya kadar Turgut Öker'in davasına destek veriyor. Hem Avrupa'dan gelen kurum temsilcileri, hem de Türkiye'deki kurum temsilcileri bu akşam bir araya gelerek Öker'in davasına çağrı yaptılar.Aralarında HDP Milletvekili Zeynel Özen ve Avusturya ABF Onursal Başkanı Mehmet Ali Çankaya'nın da olduğu temsilciler, bu davanın münferit ve bireysel bir dava olmadığını belirterek, "Bu dava hepimizin, tüm Alevilerin davasıdır" mesajını verdiler.Öte yandan duruşmaya katılmak isteyenler için çeşitli noktalardan otobüsler kaldıracak.Otobüs kalkış noktaları şöyle:İSTANBUL: Alibeyköy Cemevi, Gazi Cemevi, Garip Dede Cemevi, Ataşehir Cemevi, Sarıgazi Cemevi, Pendik CemeviİZMİR: Narlıdere CemeviBu davanın münferit ve bireysel bir dava olmadığını belirterek, "Bu dava hepimizin, tüm Alevilerin davasıdır" mesajını verdiler

YOL Televizyonu paylaştı: 25 Şubat 2020 Salı

Başkan Öker, yarın saat 10.00’da İstanbul Anadolu  Adliyesi  25. Asliye Ceza  Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.  Avrupa‘daki  ve Türkiye’deki  şu  Alevi kurumları;  Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekler Federasyonu (ADFE), Alevi Kültür Dernekleri (AKD), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF), Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD), “Turgut Öker yalnız değildir. Alevilerin taleplerini dile getirmek suç değildir”  başlıklı bir bildir yayınlayarak duruşmaya kitlesel katılım çağrısı yaptılar.

Alevi değerleri Yargılanamaz

Alevitische Gemeinde Deutschland e.V. – Landesvertretung Baden-Württemberg paylaştı: 25 Şubat 2020 Salı

26 Şubat Çarşamba günü saat 10:00’da görülecek duruşmaya katılacak olan Aleviler ve dostlarının bir kısmı bugün  İstanbul’a gelmeye başladı. Yarınki duruşmaya Avrupa Alevi kurumlarından çok sayıda yöneticinin ve üyenin yanı sıra, Türkiye’deki Alevi kurumlarınında,  önemli bir kitlesel katılım sağlayacğı bildirildi. Alevi Kurumları, Öker’in duruşmasına katılacak üyeleri için, Cemevlerinin önünden otobüs kaldıracak.

Turgut Öker: Egemen zihniyet, Alevi hareketini dağıtılması gereken bir anlayış olarak görüyor

Turgut Öker: Egemen zihniyet, Alevi hareketini dağıtılması gereken bir anlayış olarak görüyorMaraş Katliamı’nın 37 yılında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiası ile yargılanan Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker yarın bir kez daha hakim karşısına çıkacak.Hakkında yurtdışı yasağı olan Öker'in yargılandığı davanın karar duruşması, 26 Şubat Çarşamba günü saat 10.00‘da İstanbul-Kartal Anadolu Adliyesi 25. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.Duruşmaya saatler kala Yol TV'ye konuşan Öker, Avrupa'dan ve Türkiye'den kendisine gelen desteğe teşekkürlerini dile getirdi. "Avrupa Alevi hareketinin bağımsız, devrimci ve demokratik çizgisi bugünkü egemen zihniyet nezdinde, dağıtılması gereken bir anlayış olarak görülüyor" diyen Öker, mücadelenin devam edeceği vurgusunu yaptı.

YOL Televizyonu paylaştı: 25 Şubat 2020 Salı

Otobüs Kalkış Yerleri:

İstanbul: Alibeyköy Cemevi, Gazi Cemevi, Garip Dede Cemevi, Ataşehir Cemevi, Sarıgazi Cemevi, Pendik Cemevi, Sultangazi AKD Pir Sultan Abdal Cemevi
İzmir: Narlıdere Cemevi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir