Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK: ”YETKİ SAHİPLERİNİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ!”

Devrimci tutsakların üzerindeki tercitin kalkması için Leyla Güven ile birlikte yüzlerce insan açlık grevine başladılar.

Yetki sahiplerini göreve çağırıyoruz!

Alevilerde yaşam hakkı kutsaldır.

İnsan haklarının askıya alındığı ve özgürlüklerin baskılandığı bir ortamda, mağdurların en insani talepler için bedenlerini açlık grevine yatırmak zorunda kaldığı bir dönemden geçiyoruz.

Açlık grevindekiler herkes için adalet ve eşit yurttaşlık hakkı talep ediyorlar. Özgürlük, demokrasi ve bir arada yaşamak isteyen herkes için bedel ödüyorlar ve gene herkes adına direniyorlar.

Bu anlamda, eylemcilerin, taleplerini ve direnişlerini paylaşmak, direnen canlarla dayanışma içinde olmak herkesin boynunun borcudur.

Alevilerde adalet ve yaşam hakkı en kutsal olandır. Biz de can en kutsal değerdir. Canların taleplerine duyarsız kalan yetki sahiplerini göreve çağırıyoruz.

Huzurun, mutluluğun, barışın, refahın, adaletin, eşitliğin, özgürlüğün coğrafyamızda hayat bulması için, bu adımların acilen atılmasını istiyoruz.

Halkları, toplumları karşı karşıya getiren, sorunların muhatabı olan, her kesimi ve de yetkili olan kurumları, sorunların çözülebilmesi için ivedilikle gereken tüm adımların acilen atılmasını bekliyor, talep ediyoruz.

Savaş, düşmanlık, kin ve nefret değil, barış, dostluk, sevgiyle, eşit koşullarda, bir arada kardeşce, özgürce yaşamak istiyoruz.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu
01.02.2019

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir