Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

GRUP YORUM’DAN SOYLU’YA YANIT: HELİN’İN KATİLİ SENSİN SÜLEYMAN SOYLU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı bir televizyon (TV100 ) programında, ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek‘in  ölümüne ve cenaze erkanında semah dönülmesine ilişkin sarf ettiği: ” Helin Bölek’i ölüme yatırdılar, öldürdüler, gittiler ziyaret ettiler. Onun ölüm orucunun kutsal bir şey olduğunu söylediler. Ondan sonra da döndüler etrafında dans ettiler. Yamyamlarda var bu yöntem, başka kimsede yok… ” sözlerine, Grup Yorum’dan sert bir yanıt geldi.

Grup Yorum sosyal medya hesabından yapığı 9 Nisan 2020 tarihli  açıklamasında, ”Helin’in katili sensin Süleyman Soylu. Helin’in katili sırtını yasladığın AKP iktidarı. Türküleri yasaklamaya çalışanlara dar gelir bu dünya”  dedi.

” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ölüm orucu direnişçimiz Helin Bölek’in şehit düşmesi üzerine bir takım hadsizce açıklamalar yaptı. Soylu açık ki saldırgan ve lümpen bir üslupta üste çıkmaya çalışarak işlediği cinayetin sorumluluğundan sıyrılmaya çalışıyor. Ancak gerçekler gün gibi ortadadır. İpe sapa gelemez demagojilerle karartılamyacak kadar güçlüdür gerçekler. Helin’in ölümü gibi çok nettir ‘‘ ifadelerine yer verilen açıklamanın davamında, şunları kaydetti:

Ne istedik biz? Açlığa yattığımız günlerden beri tam 10 aydır ne haykırdık? Konser yapmak, türükülerimizi söylemek istiyoruz. Yasakları kaldırın, gayri meşur iş yapmayın dedik. Biz milyonlara konser veren bir grubuz, milyonları Grup Yorum’dan ayıramasınız dedik.

Bizi terörize edemezsiniz dedik. Bizi komplo davlaral tutuklamayın, hedef gösterip terör listelerine alamasınız dedik. Zulmünüze boyun eğmedik. Süleyman Soylu’nun mensubu olduğu AKP iktidarı ne yaptı peki? Herkesin sahiplendiği taleplerimizi görmezden geledi ve katilimiz oldu.

HELİN’İN KATİLİ SENSİN SÜLEYMAN SOYLU. HELİN’İN KATİLİLİ SIRTINI YASLADIĞIN AKP İKTİDARIDIR

Helin’nin katilinin AKP iktidarı olduğuna vurgu yapılan açıklamanın davamında, şu ifadeler yer aldı: ”Halkımız seni iyi tanıyor. Mafyacılığını ele veren el kol hareketlerinle, lümpen ağzınla, katillerin sırıtını sıvazlanmanla çok iyi biliyor. Helin’in ölümünün sorumluluğunu bize atamazsın.

Halkın öfkesinden korktuğun için bizim üzerimize atmaya çalışıyorsun, nafile. Sen şarkı söyleyebilmek için direnen bir halk sanatçısını öldürerek tarihe geçtin. Adına artık halkımızın lanet listesine alınmıştır artık.  ” Erim erim eriyesin ” diyerek Denizlerin katilerine beddua eden,  ”  Yürü bre Hızır Paşa senin de çarkın kırılır, güvendiğin padışahın o da bir gün ” diyerek halk düşmanlarına gereken yanıtı türüküleriyle veren halkımız senin adını da tarih sahnesinde haketğinle yazacaktır.

Güvendiğin AKP iktidarı devrilip gidecek, bizler kalacağız.

Helin’in son vasiyetine saygısızlık edemezsin, haddine hiç değildir. Asıl sen ve senin zihniyetinden olan AKP iktidarı yamyamdır. Asıl yamyamlık, halkını açlığa sürükleyen, intihara sürükleyen, yozlaştıran sizin bu çürümüş düzenizidir. Tekrar hatırlatırız.

Ne yaparsan yap biz kazanacağız. Ya taleplerimizi kabul edersiniz ya da biz ölümlerimizle sarsmaya devam ederiz. Türküleri yaşaklamaya çalışanlara dar gelir bu dünya. Sana ve emperyalizmin tüm uşaklarına, Ölüm Orucu direnişçimiz İbrahim Gökçek’in sözünü söylüyoruz;  ”Antartika’dan Latin Amerika’ya Grup Yorum’u  kimse susturamaz. Ya zafer ya ölüm.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir