Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Başak Demirtaş: Bir kez bile boyun eğmediler- Video

 

Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin kendi sosyal meyda hesabında bir video  paylaştı.

Tekirdağ Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, paylaştığı videoda görüşmenin içeriğin ilişkin şunları belirtti:

“Selahattin ile değerli yoldaşı Abdullah Zeydan ve tıpkı Figen Yüksekdağ gibi Gültan Kışanak gibi koronaya karşı savunmasız olabilirler. Ama her konuşmamızda bir kez daha fark ediyorum ki bizden daha moralliler. Selahattin ve yol arkadaşları sadece ve sadece barışı savundukları için siyasi düşünceleri nedeniyle cezaevindeler. İlk günden bu güne her türlü haksızlığa uğradılar, öyle görülüyor ki uğramaya devam edecekler. Bütün bu yaklaşımlara rağmen bir kez bile boyun eğmediler. Ölüm riski karşısında bile direnmeye devam ediyorlar. Birilerine şaka gibi gelebilir ‘aman canım ne olacak ki zaten cezaevinde izole durumdalar’ diyebilirler. Ciddi bir risk var, hayati bir riskten söz ediyoruz. Selahattin de bu durumun farkında ama dediğim gibi hepimizden daha moralli. Her seferinde bizi daha dikkatli olmamız konusunda uyarıyor. Tüm dostlar selamlarını iletiyor.” dedi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir