Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

DONANIMLI OLMAK

Önceleri donanımdan bahsedilirken kişilerin iyi ve güzel anlamında eğitimi, işi ve bir konu hakkındaki bilgi ve birikimlerinden bahsedilir ve feyz alınırdı. Şimdilerde ise Belediye Başkanı iken dozerle dayanıp Cemevini yıkmaya teşebbüs edecek kadar donanımlı,”Cemevi Cümbüş evidir”diyecek kadar donanımlı, Alevi ve Gayri Müslim çocuklarını  zorunlu din derslerine tabii tutacak kadar donanımlı, Cemevlerine panzer, silah ve gaz bombası ile girerek cenaze kaçıracak kadar donanımlı.

Hayatını kaybetmiş (kaybettirilmiş) İbrahim Gökçek’in köyüne defnedilme isteğini bile “Buraya gömdürmeyiz, olursa çıkarır yakarız” diyecek kadar donanımlı, açlık grevindeki Mustafa Kolçak’a kendi yazdıkları itiraf belgesini imzalatamayınca copla tecavüz edecek kadar donanımlı.

HDP’li eski vekil Aysel Tuğluk’un Hakka yürüyen annesi Hatun Tuğluk’u defnedildiği mezardan çıkartacak kadar donanımlı, ölü bedeni panzer arkasına bağlayıp şehir içinde yerlerde süründürerek dolaştıracak kadar donanımlı, annenin ölü kızını kokmasın diye günlerce buzdolabında saklamasına sebep olacak kadar donanımlı, annesinin sokak ortasında kalan ölü bedenini köpekler yemesin diye başında günlerce nöbet tutan kıza bu acıyı yaşatacak kadar donanımlı.

Sur, Cizre, Şırnak ve Bölgedeki bir çok il ve ilçede apartman ve evlerin bodrum katlarında masum insanları yakacak kadar donanımlı, “Seni başkan yaptırmayacağız” diyen Selahattin Demirtaş’ı haksız hukuksuz şekilde yıllarca cezaevinde tutacak kadar donanımlı, Kemal Kılıçdaroğlu’na yıllarca 7/24  “Cibiliyetin belli” diyerek Aleviliğe ve Alevilere kin kusacak kadar donanımlı.

Soma Maden Katliamı mağdurlarının acılı ailelerini yerlerde tekmeleyecek kadar donanımlı, Üniversitelerde yemek fiyatlarının pahalılığını protesto edecek kadar masum bir eylemi dışarıdan eli silahlı, bıçaklı, sopalı katil sürülerine dövdürtecek kadar donanımlı, Mit tırlarını haber yapan gazeteciye “Bunu yanına bırakmayacağım” diyecek kadar donanımlı, istediği, beklediği haberleri yapmayan gazeteci ve televizyoncuyu hapise atacak, gazete ve televizyonları kapatacak kadar donanımlı, mağduriyetini dile getirmek isteyen çiftçiye “Artistlik yapma, ananı da al git” diyecek kadar donanımlı.

33 Canın yakılarak katledildiği Sivas Madımak Katliamı davasının zaman aşımından düşürülmesine “Hayırlı olsun” diyecek ve bu katliamdaki katillerin avukatlarını partisinde vekil hatta bakan yapacak kadar donanımlı, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının karaya ayak bastırmak istemediği 6.Filo askerlerinin önünde secdeye yatıp onlara kadın ayarlayan  zihniyetin gazetelerinde Deniz’lere “Eşkiya” manşeti atılacak kadar donanımlı.

Ülkenin her yerinden çocuklarına yiyecek bulamadığı gerekçesiyle çareyi intihar etmekte bulan anne ve babalara karşın “İntihar edecek ne var dı” diyecek kadar donanımlı, ekonomisi dip yapmış fakat açıklamalarında “Ülke ekonomisi uçuyor” diyecek kadar donanımlı.

Ülkenin gelecek vaat eden elde avuçta kalmış bir kısım gencini can ve geçim korkusu nedeniyle beyin göçü yapmaya zorlatacak, geride kalanlarıda eğtimsiz, işsiz güçsüz bir köşede bir mafya örgütünün gôzünü kırpmadan adam öldürmesini ve illegal bütün işleri yapması  teklifini sunmasını bekleyecek kadar donanımlı.

Deniz kumunu konut inşaatında kullanıp en hafif sarsıntıda yıkılıp onlarca cana mâl olan eğitimsiz müteaahhitlere milyarları akıtacak kadar donanımlı.

Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin bile şimdilik çözüm bulamadığı Korona Virüs salgınına karşı korunmayı dut pekmezi yemeye indirgeyecek kadar donanımlı, elindeki devasa devlet imkânlarına rağmen halka en basitinden  maske dağıtmayı bile beceremeyecek kadar donanımlı.

Kuran kurslarında tecavüz edilen çocuklara yönelik “Bir kereden bir şey olmaz” , dokuz yaşındaki kız çocuğuyla evlenilmesi caizdir diyecek kadar donanımlı, ‘‘Affedersin Ermeni, affedersin kadın mı, kız mı‘‘ diyecek kadardonanımlı.

Ve bunlar gibi binlerce olumsuzlukları yazan, dile getiren, haykıran insanları cezaevlerine doldurarak ülkeyi tümüyle hapishaneye çevirmeyi becermiş olmak  kadar donanımlı.

Evet  “Ailece donanımlıyız, en az elli kişiyi götürecek kadar donanımlıyız, sitedekilerden başlarız” diyen Cadı Babaanne Noyan ve şürekası gerçeği ifşa etti, ettiler ve etmeye devam ediyorlar.

Mesut Kabakçı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir