Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ICAD  Uluslararası  Büro – Köln Komitesi: ”Cumartesi Anneleri’nin ve tüm gözaltında kaybedilenlerin  sesi olalım! ”

17-31 Mayıs Gözaltında Kayıplara Karşı Uluslararası Mücadele Haftası dolayısıyla yazılı açıklama yapan ICAD, ” Gülistan Doku, Hürmüz Diril nerede? ” diye sordu

Gülistan Doku, Hürmüz Diril Nerede?

5 Ocak’tan beri kendisinden haber alınamayan Dersim Munzur Üniversitesi 2. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Gülistan Doku’nun ailesi, arkadaşları ve kadın örgütlerinin devlete her gün Gülüstan Doku’nun nerede olduğunu sorduğunu, ancak devletin 3 maymunu oynayarak Gülistan Doku’nun akıbetine ilişkin bir açıklama yapmadığını kaydeden ICAD, “İstanbul Keldani Kilisesi Papazı Remzi Diril’in Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Kovankaya köyünde yaşayan ebeveynleri 71 yaşındaki Hurmüz Diril ve 65 yaşındaki Şimuni Diril’den 11 Ocak’tan sonra haber alınamamıştı. 20 Mart günü Diril çiftinden Şimuni Diril’in cansız bedeni, kendi köylerine yakın küçük bir derede bulunmuştu. Ancak Hurmüz Diril ise halen kayıp. Türk devleti ise birşey olmamış gibi davranmaya devam etmektedir ” diye belirtt.

Gözaltında Kayıplara Karşı Uluslararası Komite (ICAD) Uluslararası Büro, 17-31 Mayıs Gözaltında Kayıplara Karşı Uluslararası Mücadele Haftası dolayısıyla, 23 Mayıs 2020 Cumartesi günü, Almanya‘nın Köln kentindeki  Heumarkt meydanında  kitlesel  bir etkinlik düzenliyor.

ICAD  Uluslararası Büro’nun Köln Komitesi, 23 Mayıs’ta  Köln’de düzenleyeckleri etkinliğe kitlesel katılım çağrısı yaptı.  Çağrıda şu ifadeler yer aldı: ”Cumartesi Anneleri’nin ve tüm gözaltında kaybedilenlerin  sesi olalım ”  denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir