Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘ndan, CHP’yi hedef gösteren Erdoğan’a sert yanıt

İzmir’deki cami hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ marşının çalınmasının ardından tartışmalar artarak devam ediyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP’yi hedef göstermesine yanıt veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır!” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki cami hoparlörlerinden “Çav Bella” marşının çalınmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasında CHP’yi hedef alarak,  “İzmir’de camilerin hoparlörüne sızan alçaklar, saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor. Yaptığımız hastanelere çamur atıyorlar” demesi üzerine yeni açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “ İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi…

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi…

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz! ” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir