Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Dünya halkları ırkçılığa karşı ayakta! Video

ABD’nin Minneapolis kentinde siyah Amerikalı George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi, ABD Başkanı Donald Trump’ın lisans sahibi olduğu Trump Towers önünde yapılan eylemle kınandı.

ABD’nin Minneapolis kentinde siyah Amerikalı George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi sonrasında başlayan kitlesel protesto eylemleri, dünyanın dört bir yanına d yayılmaya devam ediyor. Birçok ülkede yükselişe geçen ırkçılığa ve eşitsizliklere karşı isyanın simgesi haline dönüşen George Floyd için adalet isteyenler, bugün dünyanın birçok ülkesinde onlarca yüzlerce şehirde  kitlesel protesto gösretileri düzenledileri.

KÖLN|Bu gün Almanya’nın  Köln kentinde düzenlene ırkçılığa ve faşizme karşı omuz omuzayız mitingine binlerce insan katıldı.

BERLİN| Berlin’de onbinlerce insan ırkçılığa karşı sokakları doldurdu.Berlin, ırkçılığa ve faşizme hayır

FRANKFURT | Amerika’da ırkçı polis saldırısı sonucu hayatını kaybeden George Floyd  annak ve ırkçı polis saldırılarına protesto etmek için  Almanya‘nın Frankfurt şehrinde düzenlenen mitinge kalabalık bir kitle katıldı.

ROTTERDAM| Irkçilik karşiti kitlesel  eylemlerden Hollanda’da yapıldı. Amerika’da ırkçı polis saldırısı sonucu hayatını kaybeden George Floyd özgülünde ırkçılığa ve ırkçı polis saldırılarına karşı Hollanda’nın Rotterdam şehrinde binlerce insanın katılımı sağladığı bir pretosto eylemi yapıldı. ile sokak eylemi gerçekleşiyor

DÜSSELDORF| Onbinler, Düsseldorf’tan haykırdı: ‘‘Irkçılığa ve faşizme geçit vermeyeceğiz!‘‘

HAMBURG|  Bügün Hamburg‘ da ırkçılığa ve polis şiddetine karşı  düzenlenen kitlesel protesto eyleminde  Onbinlerce insan buluştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.