Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF-İnanç Kurulu, Berlin’de Vatikan temsilcileriyle bir araya geldi

AABF İnanç Kurulu Sekreteri Ecevit Emre Dede, AABF Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Emre ve AABF inanç Kurulu Yönetim Kurulu üyesi Murat Önder Dede dün Almanya’nın başkenti Berlin’de Vatikan temsilcileriyle bir araya geldiler.

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat, Berlin’de gerçekleşen görüşmeyle ilgili kendi sosyal medya sayfasında kısa bir değerlendirme yazısı yayınladı. Yazıda Berlin görümesine ilişkin şu ifadeler yer alıyor:

”AABF-İnanç Kurulu ve Vatikan-Temsilciliği diyaloğu” için Berlin’de Vatikan temsilcileriyle bir araya gelerek samimi bir görüşme gerçekleştirdiler.

Dün AABF İnanç Kurulu Sekreterimiz Ecevit Emre Dede, AABF Yönetim Kurulu üyemiz İbrahim Emre ve AABF inanç Kurulu Yönetim Kurulu üyemiz Murat Önder Dede “AABF-İnanç Kurulu ve Vatikan-Temsilciliği diyaloğu” için Berlin’de Vatikan temsilcileriyle bir araya gelerek samimi bir görüşme gerçekleştirdiler.

Görüşmelerinde; Dinler arası diyaloğun önemini, Aleviliğin ana öğeleri olan ”El’i, Dil’i, Bel’i- 4 Kapı 40 Makamı, Hak-Muhammet-Ali’yi ve Aleviliğin; İnsana-Doğaya ve tüm evrene bakışındaki: Eşitliği, Güzelliği, Kardeşliği” özetlemeye çalışıp, öğretimiz ve kurumumuzun tanınması ve dinler arası diyaloğun gelişmesi için önemli bir adım attılar.

Emeği geçen tüm Canlara, emekleri Hak katında kabul ve makbul olsun temennileri ile.

Aşk ile.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.