Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Başak Demirtaş’a Sosyal Medyada Cinsiyetçi Saldırı

Başak Demirtaş, Vedat Yazıcı isimli bir kişi tarafından sosyal medyada cinsiyetçi saldırıya uğradı. Demirtaş’ın cinsiyetçi şekilde hedef gösterilmesine gelen tepkilerin ardından söz konusu kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Sosyal medyada, Vedat Yazıcı isimli bir kişi Başak Demirtaş’ı hedef alarak cinsiyetçi paylaşımda bulundu. Bunun üzerine “Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketi açıldı. Tepkiler üzerine şahıs hakkında gözaltı kararı verildiği açıklandı.

Sosyal medyadaki etikete kısa bir süre önce  ‘Etik kurallara uyuyorum’ ve ‘Milli’ anlamına gelen sembolleri kullanan hesaplardan cinsiyetçi saldırıya uğrayan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da destek verdi. Kaftancıoğlu Twitter hesabından “Kadın dayanışması adına özellikle AKP’li kadınları Başak Demirtaş’a destek vermeye, savcıları ve hakimleri de görevlerini yapmaya davet ediyorum. Trol diyoruz ciddiye almıyoruz diyoruz ama bu kadar da bayağılaşmasanız keşke’”dedi.

Kaftancıoğlu’nun yanı sıra Meral Danış Beştaş, Barış Atay, Ferhat Encü, Eren Erdem ve Ferhat Tunç gibi isimlerden de Başak Demirtaş’a destek mesajları geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir