Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

SerdarDoğan: Bizler ne taş, ne de heykel meraklısıyız

Sivas Ölümsüzleri; vicdanı olan herkesin yüreğinde, bilincinde birer ANIT olarak zaten 27 yıldır dim dik duruyor. Bizler ne taş, ne de heykel meraklısıyız… Yitirdiklerimizin Sımsıcak anıları, mirasları, soğuk mezar taşları bizim anıtsal gerçeğimizdir… Kutsallığın metrekare hesabını yapanlar; bahçenin içine Anıtı dikersek kutsalımız yok olur, bahçenin dışına alırsak olabilir söyleminde bulunanlar, paylaşanlar, yazıya döktüğümüz acımızı, “ÇIĞIRTKANLIK” olarak görenler arsa, arazi komisyoncusu gibi davrandıklarını görmüyorlar mı?
Bizler sıradan ölümlüleriz. Yarın kimse hatırlamayacak.
Düzgün Bawa ve Hasret Gültekin ete-kemiğe bürünmüş son Alevi kalana dek bilinecek. Ne çok yıprattık. Ülkenin pek çok yerinde yapılmış Madımak Anıtlarını dikenleri, toprağını verenleri, koruyup kollayanları ne kadar değersizleştirdiniz. Bizlere Rızalık dersi verenler, Kaç kişinin Rızalığıyla oralarda oturuyorsunuz? Dersim. Hozat’lıyım. Toprağımın kutsalını da bilirim, kusanlarını da…
Değerlerimizi incitmeyin. Biz Dersim’de bir karış toprağa Sivas Anıtı dikemiyorsak. Sivasta Madımağı Utanç Müzesi yapmayanlara ne diyeceğiz?
Bize çığırtkan diyenler bence bir daha Madımağı ağızlarına almasınlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir