Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kuzey Ren Vesfalya’daki seçimlerde Türk adaylar!

-Mehmet Tanlı-
13 Eylül’de Almanya ‘nın en önemli Eyaletlerinden Kuzey Ren Vesfalya`da (NRW) yapılacak olan Yerel ve Uyum Meclisleri seçimleri için start verildi.

HAMM YEŞİLLERDEN GÖÇMEN VE TÜRKİYELİ ADAYLAR

60’lı yıllarda Türkiye’den gelen insanların dört kuşaktır yaşadıkları, başkenti Düsseldorf olan, 18 milyon nüfusu ile Almanya’nın en  güzel Eyaletlerinden birisi olan NRW Eyaleti Korona Krizine rağmen seçim hazırlıklarına başlamış bulunuyor. Bu seçimdede bir çok göçmen kökenli Aday çalıştıkları  partilerden Aday gösterilmiş durumda. Bu Adayların bazıları Listelerde seçilecek iyi yerlerde bazıları ise maalesef seçilemeyecek yerlerdeler. Yinede seçme hakkı bulunan vatandaşlarımızın bu seçimlere katılması, sandığa gidip oy atması çok büyük önem arz ediyor.

Şu ana kadarki çalışmalarım seçilirsem yeni hizmetlerin güvencesidir

Yeşiller partisi onbeşbine yakın Türkiyelinin yaşadığı Hamm şehrindede göçmen adaylarıyla seçime giriyor. Yeşiller Partisi Hamm Anakent için Boşnak kökenli genç bayan Arnela Saçiç’ i aday gösterirken Bockum-Hövel İlçesinde Anakent ve İlçe Belediye Meclisi için Mehmet Darboğaz, Mehmet Tanlı ve Musa Bağraç’ı aday gösterdi. Listede 2. Sıradaki Mehmet Darboğaz 13 Eylüldeki seçimlerle ilgili olarak şunları söyledi ; “ Mecliste bulunduğum sürece yaptığım çalışmalar seçilirsem gelecektekilerinde güvencesi olacaktır. Bu hizmetler mutlaka  partimizi ileri götürecektir. Yerel yönetimlerde iyi yapılan herşeyi destekleriz ama yanlışlarında her zaman karşısında olacağız. Bizim derdimiz Bockum-Höveldir.  Yerel seçimlerde Hamm’ da biz en iyi seçeneğiz ve çok iddialıyız. Hedeflerimize ulaşacağız. Lütfen bizi oylarınızla destekleyiniz. ’’ dedi.

Yerel seçimler hizmetler için önemlidir

Hamm Anakent Meclisi için 24. Bölgeden Hamm-Norden’ den direkt ve İlçe Meclisi içinde İlçe  Listesinin 3. Sırasında bulunan diğer Türk kökenli  Aday Sosyal Pedagog-Gazeteci Mehmet Tanlı ise seçimle ilgili duygularını şöyle dile getirdi ; “Gerçek şu ki yerel  seçimler oturduğunuz şehir, ilçe, semt için çok önemlidir, geçen yıllar içinde de anlamını hiç yitirmemiştir.  Çünkü vatandaşlar semtin, beldenin temel sorunlarının çözümüne ilişkin kararlarda etkili olmak istemektedirler. Hamm B-Hövel‘ li hemşerilerimize en iyi hizmeti sunmak için diyaloğu iyi olan, yerel sorunları bilen ve bu sorunları çözebilen, hayali olan adaylarımızla yola çıktık.  Yerel seçimler bir sonraki seçimler için bir referandumdur. Şu anda kamuoyu yoklamalarında federal düzeyde biz Yeşiller partisi olarak CDU dan sonra 2. Partiyiz. Hamm‘ da ve tüm NRW de  yaşayan ve seçme hakkı olan hemşehrilerimizi çevreci, sosyal ve çok kültürlülüğü kabul eden Yeşiller partisine oy vermeye çağırıyorum. Sandığa gitmezseniz Tepki olarak oy vermemeyi tercih ederseniz bu ırkçı AfD partisine yarayacak onlar daha çok sandalye kazanacaklar. ‘‘dedi. Yine diğer adaylardan Dirk Hanke, Thomas Blix ve  Musa Bağraç‘ ta Yeşillerin iyi bir ekip kurduğunu seçimde başarıyı yakalayacağını söylediler.  Bockum-Hövel İlçesindeki Liste sıralaması şöyle;

1.Dirk Hanke

2.Mehmet Darboğaz

3.Mehmet Tanlı

4.Thomas Blix

5.Musa Bağrac

6.Holger Eickmeier

7.Joachim Franke

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir