Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BATIKENT CEMEVİ: ” GAZİ VE ÜMRANİYE KATLİAMLARINI, UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ! ”

AHA- Batıkent Cemevi, Gazi ve Ümraniye katliamlarında yaşamlarını kaybeden 22 mazlumu anacak. Yapılan yazılı açıklmada Batıkent halkına anmaya katılmaları için cağrı yapıldı: ”Bütün Batıkent halkını 12 Mart Salı günü saat 19:00’da Meydan AVM önünde Gazi ve Ümraniye katliamlarında yitirdiğimiz canlarımız için yapılacak anmaya destek vermeye çağırıyoruz.

POLİS 4 GÜN BOYUNCA ACIMASIZCA İNSANLARIMIZA SALDIRDI!

Açıklmada katliama ilişkın olarak şunlar söylendi:
”12-15 Mart 1995 tarihlerinde Gazi Mahallesi’nde ve Ümraniye’de 22 yurttaşımız katledildi. Yüzlercesi yaralandı. Polis 4 gün boyunca acımasızca insanlarımıza saldırdı. Adli tıp raporları canlarımızın polis kurşunlarıyla katledildiklerini doğruladı. Buna rağmen hiç bir yetkili hakkında işlem yapılmadı.”

KATLİAM DAVASI YILLARCA ŞEHİR ŞEHİR GEZDİRİLDİ

Açıklama bütün Alevi katliamlarında yaşanan adaletsizliklerin, Gazi ve Ümranye katliamlarında fazlasıyla yaşandığına yapılan vurguyla son buldu:
”Gazi ve Ümraniye Katliamı davası yıllarca şehir şehir gezdirildi.En sonunda iki polise birkaç yıllık göstermelik cezalar verilip davanın üstü kapatıldı. Bütün Alevi katliamlarında olduğu gibi katliamdan sorumlu üst düzey devlet ve emniyet yetkilileri milletvekili ve bakan yapılarak ödüllendirildiler. Unutmadık Unutturmayacağız!”
Alevi Haber Ağı / Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir