Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Dersim Devrimci Güç Birliği ile Dayanışma Gecesi

Önümüzdeki yerel seçimler kapsamında yapılmış bir dayanışma gecesidir. Büyük bir coşku ile dayanışmaya katılan kitle, toplumsal değelerine ve halkın seçmiş olduğu yerel yönetimle görevlendirdiği ve daha sonra kayyum ile hapishanelere tıkılan, görevleri ellerinden alınan eşbaşkanlarına sahip çıktı.

Türkiye´deki durumun derecesini bilmeyen yoktur. Bu durumda devletin yandaşlık çağrılarına medya toplu katılırken görüntülü yayınlarla, askeri ve polis baskılarıyla, zırhrlı araş ve siyasi baskılarla topyekûn devrimci-demokrak, kürt-alevi, laz-ermeni, rum-süryani üstüne gitmektedir. Demokrasi adına ne varsa hepsini silip süpürmüştür. Bu durumda, Devrimci Güç Birliği zorunluluktur.

Bölgesel çıkarları ve sınıfsal çıkarları aşan bir yandaşlığın menfi kişilik doğrultusunda varılan sonuçlar, kültürel dağılmalar ve siyasi-politik içsel dönüşümleri tahripten ziyade egemen ve kişilik egemenliğine boyun eğdirecektir. Günümüzde, halklar arasındaki uçurumları günden güne hedefleyen iktidar, halkın parçalandırılması için elinden geleni yaparken, çelişkileri yaratarak devrimci hareketleri birbirine düşmanlaştırarak kendi dikta rejiminin hedeflerine ulaşmaya çalışmaktadır. Bilinçli veya bilinçsizce çanak tutanların bu çelişkiyi anlamamaları olanaksızdır. Buraya sürükleyen nedir?
image-1474″ />Ö

Bunları realist bir şekilde düşünmek gerekirken, dağılmayı, parçalanmayı ve yok olmayı sinsici kabul etmeye iten yerel ihanetlerin heybelerine vaadi neler olabilir!

Yani, halkın seçtikleri yöticileri devlet o görevleri ellerinden alırken, zindanlara doldururken buna aday olmak isteyen kim olabilir? Yani, zindanla yerlerini kaybedenleri, ölümle, tehditlerle görevinden alınanların yerine kim aday olabilir? Bu bedelin, kanın üzerine kim konabilir? Bir protokol, refarans, anlaşma, irtibat ve değerler ilişkileri olmadan kendini bir alamet saymak kimlerin hizmetine sürer?

Dersim halkının duyarlılığı, kültürlülüğü, inanç felsefesi, ilim ideolojisi gereği olacağına, kendi iradesiyle bu dağılmaya müsaade etmeyeceğine güveniyorum. Hiç bir masaya meze olarak sunulmasına razı olmayacağına ve samimiyetine de inanıyorum…

Her alanda bir „razılık“ ideolojisi ile güç birliğiyle bunu gösterecektir.

Sevgilerle

Ali Kızılgedik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir