Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Köln Fenerbahçeliler Dernegi: 20 Eylül Dünya Fenerbahçeli kadınlar Gününü Kutladı…

Metin Kaçmaz / Köln

Fenerbahçe Kulübünün 1997 yılında yurt dışında kurulan ilk ve öncü derneklerinde olan Köln Fenerbahçeliler Dernegi her zaman oldugu gibi tarihi 20 Eylül Dünya Fenerbahçeli Kadınlar
Gününde de bir araya gelerek Fenerbahçeli Kadınlarımızın 20 Eylül 2011 tarihinde yazdıgı destanın takipcisi olduklarını haykırdılar.

Almanya’nın tarihi ren nehri kenarında bir araya gelen kadınlarımıza dernek başkanımız Yakup Işıklar gül ve üzerinde 20 Eylül Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun yazılı kaşkol hediye ederek günün anlamı ile ilgili konuşma yaptı.

Yakup Işıklar konuşmasında:” Bugün 20 Eylül, bugünün biz Fenerbahçeliler için çok büyük önemi var. 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçemizi ele geçirmek isteyen başta Feto ve onun devlete sızmış maşaları kulübümüz üzerinde oynadıkları şike yalanıyla o dönem ki başkanımız sayın Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizi tutuklamış ve kulübümüzün üzerine şike suçunu yapıştırmak istemişlerdir. Bunlara yardım eden sözde ebedi dost diye söylenen kulüpler ve o dönem ki federasyon yönetimi bu kalkışmada elele vererek Fenerbahçemizi dagıtmanın hesabına girmişlerdir. Federasyonun kulübümüze verdiği seyircisiz maç oynama cezasını kadınlar ve çocuklara serbest bıraktığında işte o zaman tüm dünya ve Fenerbahçeyi ele geçirmek isteyen karanlık güçler Fenerbahçe sevgisinin nasıl dededen babaya, babadan oğula ve ailece sahiplenilen bir sevda olduğunu görmüştür.”

”O gün kocalarını evde bırakan kadınlarımız çocuklarını da yanlarına alarak Şükrü Saraçoğlu stadyumunu 41 bin 663 yürekli, cefakar bir ananın evladına sahip çıktığı gibi Fenerbahçe’sine sahip çıkmasını bilmiştir. Dünyada bir ilki başaran kadınlarımızın bu yürekli çıkışı sonucu dünya spor kamuoyu Fenerbahçemiz üzerinde oynanan oyunları bir kez daha görmüştür. Kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla direnen Fenerbahçe sevdalılarının yarattığı bu direniş nesilden nesile aktarılacak, tarih sayfalarında gururla anlatılacak bir destana dönmüştür. İşte o kadınlarımızdan olan ve Almanya’da kurulu olan dernegimizde Fenerbahçe sevdasını gelecek nesillere aşılamak, gurbet elde yaşatmak için bir araya gelen siz kadınlarımız 20 Eylül’de yaratılan o destanın birer takipçilerisiniz. Sizinle gurur duymaktayız ve iyi ki bizlerin önünde yol gösterici, kollayıcı dayanışmanızla destek vermektesiniz. 20 Eylül Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Gününüz kutlu olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ren nehri kenarında yaratılan bu güzel tablo ve Fenerbahçe sevgisi ile ilgili atılan sloganlar alanda bulunan kalabalık Alman ve diger uluslardan insanlar tarafından ilgi ile izlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir