Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ünlü Alman golcü Gerd Müller 75 yaşına bakım yurdunda giriyor

Mehmet Tanlı / Hamm

Alman futbolunun gelmiş geçmiş en golcü futbolcularından eski Bayern Münihli Gerd Müller 75. Yaşına bir bakım yurdunda giriyor. Almanya’ nın ciddi gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Gazetesi Gerd Müllerin doğum günü ve şu anki durumuyla ilgili uzun bir haber yaptı. Haberde eşi , Beckenbauer, Uli Höness gibi eski takım arkadaşları, şu anki Alman milli takımının teknik direktörü Joachim Löw, Bayern Münihin antrenörü Hansi Flick gibi isimler Gerd Müller ile olan anılarını dile getirip efsane futboluyu doğum günü vesilesiyle hatırlayıp, hatırlatıp, onurlandırdılar.

Müller ama ağır hasta Alman milli takımının 1974 Dünya, 1972 Avrupa şampiyonu kadrosunda bulunan ve takımın dinamosu olan Alman Bundesliga’ da 427 maçta 365 kez fileleri havalandıran Alman Liglerinin en golcü ve başarılı futbolcusu olan ‘’ Ulusun Bombacısı’ ‘ lakaplı Gerd Müllerin eşi Uschi Müller eşinin sağlık durumuyla ilgili olarak gazeteye duygu dolu ve bir o kadar da dramatik kelimelerle şu bilgileri vermiş ‘’ Eşim her zaman bir savaşçıydı her zaman cesur oldu hayatı boyunca. Şu anda da öyle ama o artık alshaym (demans) hastası, 6 yıldır bir bakım yurdunda kalıyor. O şimdi hep gözleri kapalı sadece sonunu getirecek şekilde kendi kendine uyuyor, pek nadir ağzını açabiliyor sadece püre haline getirilmiş yiyecekleri alabiliyor. Kimseyi tanımıyor, hiç bir şeyi hatırlamıyor. Çok üzgünüm ‘’ dedi.

Almanların yine başka bir efsane fubolcusu olan Franz Beckenbauer’ de Gerd Müller için ‘’ O bizim en büyük golcümüz 1974 kupa finalinde golümüzü atan, oda arkadaşım, kardeşimdi. Ceza sahasında onun kadar başka başarılı bir santrofor tanımıyorumç Gerd düşerken, kalkarken, otururken bile vücudun her tarafıyla gol atardı. Pek öne çıkmayan fubolu bıraktıktan sonra medyaya konu olmayan, çok efendi bir kişilikti ’’ dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir