Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 AABF Genel Başkanı Mat: ”Mutluyuz ve gurur duyuyoruz

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat, Almanya‘nın Bavyera Bölgesi’ndeki okularda verilen  Alevilik Dersleri (ARU) koordinatörleri ve temsilcileri ile sosyal iletişim ağı (Zoom) üzerinde bir toplantı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Başkan Mat, Alevilik Dersleri’ne, yapılan toplantı ve planlamalara ilişkin kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, şunları ifade etti:

‘‘Dün Alevilik Derslerine katılan ögrenciler, bugün Alevilik Derslerini vermek için eğitimlere başlıyorlar… Koşullar zor olsa da, Alevilik Dersleri çalışmalarımızı aksatmadan inatla sürdürüyoruz…

Bugün Bavyera Bölgesinde Alevilik Dersleri (ARU) koordinatörlerimiz ve temsilcilerimizle ile birlikte zoom sosyal iletişim ağı üzerinde bir toplantı gerçekleştirildik. Katılımcılar ile birlikte Alevilik Derslerinin daha başarılı olabilmesi amacıyla karşılıklı fikirlerimizi ve önerilerimizi paylaştık.

Ardından Kuzey Ren Vestfalya Bölgesinde Alevilik Dersi veren öğretmenlerimiz için bilgilendirme etkinliğini organize ettik. Aday öğretmenler ve konuyla ilgilenen canlarımız için, Alevilik Dersi ve verilecek eğitim konusunda bilgi sunduk.

Bugün yaptığımız görüşmemizde bizleri heyecanlandıran konu ise; katılımcı canlarımızdan bazılarının Almanya’da Alevilik Dersleri başladığında derslere katılan ilk öğrencilerimizin olmalarıydı. Bu öğrencilerimiz bugün Alevilik Dersi (ARU) öğretmeni olmak için müracaat etmeleri bizleri hem mutlu etti, hem de gururlandırdı.

Hep birlikte verdiğimiz emeklerimizin meyvelerini teker teker toplamanın en derin mutluluğunu yaşıyoruz.

Alevilik Derslerinin başarılı olması konusunda destek veren, katkı sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Aşk ile”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir