Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BDAJ Köln ve AKM Köln’den “Çocuklar İle El-Ele Yardım Kampanyası”

AHA – Köln / AKM Köln ile BDAJ Köln d Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde bir ilkokul‘daki yoksul çocukları için yardıma kampanyası başlattı.
‘‘Çocuklar İle El-Ele Yardım Kampanyası,” Özgenur Beyaztaş isimli öğretmenin Bismil’de görev yaptığı İlkokul‘daki yoksul aile çocuklarının yardıma ihtiyaclarını olduğunu Köln Cemevi’nin Gençlik Kolu’na iletmesinin ardından BDAJ Köln ve AKM Köln Yönetim Kurullarının aldıkları ortak kararla başladı.
‘‘ YARDIM TALEBİNİ KARŞILIKSIZ BIRAKMADIK ‘‘
‘‘Çocuklar İle El-Ele‘‘ ismiyel başlatılan yardım kampanyasına ilişkin yapılan yazılı açıklmada, Alevi inancındaki dayanışmanın önemilen vurgu yapıldı. ‘‘ Kadim Alevi İnancı’mızın temel ilkelerinden olan yardıma muhtaç kişinin HIZIR’ı olmak düsturu ile, hem siz değerli “Canlar”ın hem de çevrenizdeki yardımsever “Dostlar”ınızın, Cemevimiz’in başlattığı “Çocuklar İle El-Ele Yardım Kampanyası”na yardım eli uzatarak destek vermenizi, yoksul aile çocukları adına, arzuluyoruz.‘‘ ifadelerine yer aldığı açıklamanın tam metni şöyle:
‘‘Sevgili Canlar,
COVID-19 Pandemisi Türkiye’nin değişik coğrafyalarında farklı bir şekilde etkisini göstermekte. Bunlardan bir tanesi de Diyarbakır’ın Bismil İlçesi. Coğrafya olarak zor ve ekonomik olarak sıkıntıların yaşandığı ve salgından sosyo-ekonomik olarak daha fazla olumsuz etkilenen bir ilçe.
Bu ilçede, bir ilkokulda görev yapan sevgili Özgenur Beyaztaş öğretmenimiz, yoksul aile çocuklarının yardıma gerek duyduğunu Cemevi’mizin Gençlik Kolu (BdAJ Köln) üzerinden bize iletti. Hem AKM Köln, hem de BdAJ Köln olarak, bu insani yardım talebini karşılıksız bırakmadık.
Sevgili Özgenur Can’ımız, Okul Müdür’ünden, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ve İlçe Kaymakamlığı’ndan, Cemevimizin Yardım Kampanyasını resmi olarak kabul edeceklerini bildiren yazılı açıklamaları alıp bize bildirdi.
‘‘ YOKSUL AİLE ÇOCUKLARININ HIZIR’I OLACAĞIZ! ‘‘
Sevgili Canlar,
Şimdi sorumluluk bizlere düşüyor.
Hep beraber bu salgın sürecinde işsizlikten ve artan ekonomik giderlerden bir kat daha fazla etkilenen, çocuklarının temel eğitim ihtiyaçlarını bile zor karşılayabilen, uzaktan eğitim için ditijal araçlara, internet ulaşımına erişemeyen, yoksul aile çocuklarının HIZIR’ı olacağınız, hak lokmalarınızı bu güzel yavrularımız ile paylaşacağınız inancındayız.
Kadim Alevi İnancı’mızın temel ilkelerinden olan yardıma muhtaç kişinin HIZIR’ı olmak düsturu ile, hem siz değerli “Canlar”ın hem de çevrenizdeki yardımsever “Dostlar”ınızın, Cemevimiz’in başlattığı “Çocuklar İle El-Ele Yardım Kampanyası”na yardım eli uzatarak destek vermenizi, yoksul aile çocukları adına, arzuluyoruz.
Aşağıda verilen hesap numarasına bağışlarınızı yapabilirsiniz.
===============================
Name der Kontoinhaber: ALEVITISCHE GEMEINDE KOELN e. V.
Name der Bank: VOLKSBANK KÖLN BONN
IBAN: DE47 3806 0186 6101 9800 12
BIC: GENODED1BRS
Verwendungszweck: Spende Hand in Hand Bismil, Vor- und Nachname
================================
Bozatlı Hızır darda, zorda, yolda kalanın yardımcısı olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir