Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Arınç’tan Erdoğan’a: Çok ağır konuştu, rencide oldum

Demirtaş ve Kavala hakkındaki sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepki vermesi üzerine açıklama yapan YİK Üyesi Bülent Arınç, “Konuşma beni çok rencide etti. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, tutuklu Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski eş Genel başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala ile ilgili sözlerine AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tepki göstermesi üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Arınç, Posta Gazetesi’ne yaptığı açıklamada istifa etmediğini “Erdoğan’la bizzat görüşeceğini” ifade etti.

Arınç’ın açıklaması şöyle: “Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. Sn. Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum. Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım. Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Kendisinden dinledikten sonra, ‘O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim. Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz. Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine ‘Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var’ türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var. Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir