Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP’li demokratlara uyarı: “TV dizisi izlemiyoruz, gerçek yaşamın içindeyiz!”

Toplumsal Özgürlük Gazetesi yazarı Oğuzhan Kayserilioğlu Twitter hasabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çakıcı tarafından hehdid edilmesine, Ümit Özdağ’ın Akşener’i, Aktrollerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef göstermelerine, son dönemlerede yoğunlaşan suikast ve bombalama haberlerine ilişkin dikkate alınması gereken bir değerlendirme ve açıklama yaptı.
‘‘ TOPLUM, SUİKAST VE BOMBALAMALARLA KÖPÜRTECEKLER!‘‘
Toplumsal desteklerinin azalmasını durduramayan ve faşist kurumsallaşma sürecini hedefine ulaştıramayan iktidar güçlerinin, her şeyi göze alabileceklerini belirten Kayserilioğlu, ‘‘Hazırlanmaları “yapabilecekleri” anlamına gelmez, ama niyetleri bellidir.‘‘ diyerek, geleşmelere ilişkin şu önemli saptamada bulundu: ‘‘İşsizlik, yoksulluk ve felakete dönüşen pandeminin zaten sonuna dek gerdiği toplumu, suikastler ve bombalamalarla köpürtecekler!‘‘
Toplumsal Özgürlük Gazetesi yazarı Oğuzhan Kayserilioğlu‘nun Twitter hesabında yaptığı kısa ve öz değerlendirme yazısının tam metni şöyle:
”1-Çakıcı-Bahçeli ekseni Kılıçdaroğlu’nu, Ü.Özdağ Akşener’i, Ak-troller İmamoğlu-Kaftancıoğlu’nu hedef gösteriyor. HDP, devlet gücü kullanılarak uçuruma sürükleniyor. Bunlar blöf değil, ciddi girişimler!
2-Ne yaparlarsa yapsınlar toplumsal desteklerinin azalmasını durduramayan ve faşist kurumsallaşma sürecini hedefine ulaştıramayan iktidar güçlerinin, “her şeyi” göze aldıkları bir “son hamleye” niyet edip hazırlandıkları görülüyor.
3-Hazırlanmaları “yapabilecekleri” anlamına gelmez, ama niyetleri bellidir. İşsizlik, yoksulluk ve felakete dönüşen pandeminin zaten sonuna dek gerdiği toplumu, suikastler ve bombalamalarla köpürtecekler!
4-CHP ve İYİP, hemen “Erdoğan istifa!” ve “Erken Seçim!” çağrısı yapmalıdır. O zaman, hem niyetlerini gerçekleştiremezler, hem de zaten zayıflayan güçleri iyice azalır! Önümüzdeki 3-4 ay önemli. CHP’li demokratlara uyarı: “TV dizisi izlemiyoruz, gerçek yaşamın içindeyiz!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir