Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF-BW Bölge Kadınlar Birliği: Kadın cinayetleri vahşettir!

 

”Kadın cinayetleri vahşettir!

Bir gün içerisinde 4 kadın katledildi. Üstelik bu rakam sadece Türkiye’de sosyal medyaya ve basına yansıyan. 4 insan, 4 Anne, 4 Kızkardeş, 4 Eş, 4 Hala, 4 Teyze, 4 kadın komşumuz, 4 can yitirdik!

Yakarak öldürdüler, bıçaklayarak, keserek, silahla vurarak… Her birine bir mazeret, bir suç yükleyerek… Her gün kadınlar öldürülüyor. Her gün cinayet türleri çoğalıyor. Ülkenin dört köşesinde, 4 iklim 7 coğrafyasında, ayın her gününde… Kadınlar ölüyor…

Bu vahşetin asıl sebebi din, kültür ve ahlak diye yaşadıklarımız… Katilimize ferman bu bozuk düzenden… Kadın cinayetine “o hak etmişti” diyen karanlık beyinler, iyi hal indirimi diyen mahkeme… Aflarla sapık ve katillere fırsat sunanlar. İSTANBUL sözleşmesini kadınlara çok görenler… Hakları için alanlara çıkan kadınları coplayarak saçlarından sürüyenler, mahkemelerde mağdur edenler… Bu vahşete samimiyetle dur demeyen herkes, her yönetici! Her siyasal parti, sendika, sivil toplum örgütü!

Bu vahşeti durdurun! Kadın cinayetleri Politiktir! Sesiz kalan herkes suçludur!

Kadınların yaşam haklarını ellerinden alan erkek şiddetine samimiyetle karşı durmayan gazetesinde, köşesinde, TV kanalında dile getirmeyen herkes bu suçun ortağıdır. Cinayetlere ortaklık etmeyin! Sessizlik, tepkisizlik ölümdür! Bu suçu işleyen, işleten suça ortak olanları, esefle, şiddetle kınıyoruz.

Mazlumun ahı ne tacı bırakır ne şahı!

Kadınlar mücadeleye!”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir