Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD’dan AKP’ye karşı ortak mücadele çağrıs

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) Genel Merkezi, bugün “ Bilimsel, kamucu, eşitlikçi ve Laik eğitim sistemi AKP’nin kabusudur“ başliğıyla yazlı bir açıklama yaparak, Boğaziçi Üniverstesi öğrencilerinin yanında olduğunu kamoyuyla paylaştı.

‘‘GELİN CANLAR BİR OLALIM YOKSULUN HAKKINI ALALIM ‘‘

‘‘Kendi yarattığı kaos ve krizleri dahi yönetemeyen AKP, hem gündemi değiştirmek hem de az sayıda kalmış bilim ve çağdaş eğitim merkezlerini dağıtmaya çalışıyor. Boğaziçi üniversitesine partisinden aday olmuş birini kayyım olarak atıyor.‘‘  ifadelerini yer aldığı açıklamada, ezilenlerin birleşik mücadeleşinin önenine vurgu  yapıldı.

İnançları, milliyetleri, kimlikleri farklı olan tüm yoksullara ve ezilenlere AKP’ye karşı birleşme ve birlikte mücadele etme çağrısı’nın yer aldığı açıklmada, birleşik mücadeleye ilişkın şu ifadeler yer alıyor:

‘‘ Hangi inançtan olursanız olun, hangi kimlikten, hangi milliyetten olursanız olun, tüm işsizleri, emekçileri, çiftçileri yoksul halkı omuz omuza durmaya çağırıyoruz. Önümüzdeki ilk seçimlerde bu kabustan kurtulalım. AKP’yi sandıkta yenelim.‘‘ denildi.

PSAKD’nin açıklamasının devamında, şunlar kaydedildi:

19 yıldır ülkeyi yöneten siyaset, halkı bir yandan açlığa ve yoksulluğa mahkum etmişken bir yandan da gericiliğin karanlığında çaresiz bırakıyor. Kendileri Saray sofralarında sefa sürerken insanlar pazar yerlerinden topladıkları meyve ve sebzelerle karınlarını doyurmaya çalışıyor. İşsiz ve çaresiz kalan gencecik insanlar intihar ediyor.

‘‘ AKP BU ÜLKEDE, YOKSUL HALKLARIN KABUSDUR‘‘

Onlar, halktan yana nerede bir kazanım varsa, nerede bir demokratik kitle örgütü varsa hepsine ve herşeye düşman gözüyle bakıyor. Örneğin, Türk Tabipleri Birliği’ de, dans edip şarkı söyleyen gençler de terörist oluveriyor. Öğrencilerin kapıları kırılıyor hatta duvarlar deliniyor. Fakat çocuk evliliğini savunan, şeriat kurallarını savunanlar hakkında herhangi bir hukuksal işlem yapılmıyor. Boğaziçi üniversitesine atanan kayyum aslında malumun ilanı niteliğindedir. Bu kayyum Laikliğe, bilimsel eğitime atanmıştır. Bu kayyım, Cumhuriyet sistemine karşı atanmıştır.

‘‘ BİZ ALEVİLER ÇAĞRI YAPIYORUZ‘‘

Hangi inançtan olursanız olun, hangi kimlikten, hangi milliyetten olursanız olun, tüm işsizleri, emekçileri, çiftçileri yoksul halkı omuz omuza durmaya çağırıyoruz. Önümüzdeki ilk seçimlerde bu kabustan kurtulalım. AKP’ yi sandıkta yenelim.

Laikliği, demokrasiyi, eşitliği ve özgürlüğü kazanmamız için, GELİN CANLAR BİR OLALIM YOKSULUN HAKKINI ALALIM diyoruz…‘‘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir