Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Selçuk Özdağ’a evinin önünde silahlı saldırı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ‘a evinin önünde saldırı düzenlendi. Olayı Twitter’dan duyuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, şunları dile getirdi:

“Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur. Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir.”

Özdağ’ın durumu iyi olduğu ancak kafasına dikiş atılıdığı belirtiliyor. Olay, Özdağ evinden çıkarken pusuya yatan 5 kişilik bir grubun yaptığı iddia edildi.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği, silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ilişkin açıklama yaptı.

Resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şöyle:

“26. Dönem Milletvekili ve Gelecek Partisi Genel Başkan YARDIMCISI Sn Selçuk Özdağ, ikametgahının önünde fiziki saldırıya uğramış olup, hastanede tedavi altına alınmıştır. Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir.”

İLK ZİYARET

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Özdağ’ı kaldırıldığı hastanede ziyaret etti. Üstün, Cuma namazına gitmek için evinden çıkan Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ’a kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğramıştır. Maalesef Türkiye’nin geldiği nokta bu. Memleket için ne bedel ödenecekse, gençliğimizden beri ödedik. Ödemeye de devam edeceğiz” dedi.

Üstün, “Selçuk Özdağ cuma namazına gitmek üzere evinden çıkıyor. Kapının önünde yüzleri maskeli beş kişinin saldırısına uğruyor. İki saldırgan Özdağ’ın koruması ve şoförünü silahla etkisiz hale getiriyor. Üç kişi ise sopalarla dakikalarca şiddet uyguluyor. Saldırganlar olay yerinden hızla uzaklaşıyor” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK DURUMUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Selçuk Özdağ’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Özcan şunları kaydetti:

“Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Manisa eski milletvekilimiz Sn. Selçuk Özdağ, bugün Ankara’daki evinin önünde saat 12:15 sularında ‘sopalı ve silahlı’ bir saldırıya uğramıştır.

Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Sn. Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır. Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla Memorial Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alınmıştır.

Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz.

Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük.

Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır.

Tedavisi devam eden Sn. Genel Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyor ve bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”

KILIÇDAROĞLU’NDAN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Özdağ’ı telefon ile arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiği öğrenildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel saldırıya tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Özel, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde uğradığı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırının failleri derhal bulunmalıdır. Bir gruba egemen olan ötekileştirici hedef gösterici eski siyaset dili şiddete teşvik etmektedir. Bu dil terk edilmek zorundadır.” ifadelerini kullandı.

KRT’DE CEVAP VERMİŞTİ

Özdağ 2 gün önce KRT ekranlarında, “Sayın Bahçeli’nin kurmayları, yakın arkadaşları ciddi şekilde rahatsızlık duydular. Ben AKP’ye katıldığım zaman bana, ‘hain’ diyorlardı. Ben AK Parti’ye tek başıma katıldım ve orada da hep inandıklarımı, Milliyetçi bir gelenekten geldiğimi söyledim. Gençlik liderliği yaptığımı, Muhsin Yazıoğlu’nun başkan yardımcılığını yaptığımı söyledim. Ben Çözüm Süreci’nde de, 12 Eylül Referandumu’nda da inandıklarımı söyledim. 17-25 Aralık’ta da bu bakanlar yargılansın diye de söyledim. Ben duruşumu her zaman memleketten yana kullandım. Denetlenebilirlikten en çok koltuklarını kirletenler korkarlar. Ben hiçbir zaman korkmadım ve çekinmedim. Ben memleketimi, devletimi seviyorum, bu vatana hizmet etmekten başka gaye gütmüyorum” demişti.

DEVLET BAHÇELİ’Yİ DÜN BÖYLE ELEŞTİRMİŞTİ

Özdağ’ın dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalar gündem oldu.

Bahçeli’nin seçimle ilgili daraltılmış bölge sistemi, milletvekili adaylığının yeniden tarifi, yerel yönetimin yapısının cumhurbaşkanlığı sistemine uyarlanması gibi taleplerini yorumlayan Özdağ, “Doğru söylüyor ama bunu söylerken kendi partisini düşünüyor, Türkiye’yi düşünmüyor. Örneğin benim bölgem Manisa’da dar bölge uygulanırsa mezhepsel yapılar, mafyatik yapılar ve parası olanlar Parlamento’ya girebilir temsilde adalet sağlanamaz. Yoksa ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmek Türk demokrasisine zarar vermiş olur. Bir yandan da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini yaşatmak istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye’de çare değildir. Türkiye’de tam demokrasi için demokratik parlamenter sistem çaredir. Geçmiştekini istemiyoruz orada yanlışlar vardı, eksiklikler vardı.” demişti.

SON PAYLAŞIMI

Özdağ, saldırıya uğramadan önce yaptığı son paylaşımda “Milletinden önce kendini düşünen yöneticilerin varlığı beka sorunudur” diye yazmıştı.

Silahlı ve sopalı saldırının ardından hastanede tedavi altına alınan Özdağ, saldırıdan 2 saat önce Twitter hesabından bir haber paylaşarak, “Azıcık aşıları var kaygısız başları var. Milletinden önce kendini düşünen yöneticilerin varlığı beka sorunudur.” yazmışt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir