Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK, Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre için düzenleyeceği etkinliklerin startını verdi

 AHA – KÖLN– Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) 2021 yılını “Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Yılı” ilan etti. Alınan karar doğrultusunda, Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre, 2021 yılında tüm dünyada farklı toplumsal, inançsal ve siyasi kesimler tarafından çeşitli etkinliklerle anılacaklar.
UNESCO’nun 2021 yılını ”Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre Yılı” olarak ilan etmesinden dolayı, Türkiye ve Avrupa’daki Alevi Kurumları 2021 yıl boyunca , Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’yi Alevilere, Türkiye ve dünya halklarına anlatacakları çeşitli etkinlikler düzenleyecekler.
Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK), yıl boyunca düzenleyeceği Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre etkinliklerinin startını, 23 Ocak tarihinde Yol Televizyonu’nda yapılan Hacı Bektaş Veli ve Yunus Emre’yi anlatan birkaç bölümlük programla verdi .
Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy’un ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) bileşeni olan ABF’lerin inanç kurullarının delil uyandırmasıyla başlayan programın diğer bölümlerinde, Türkiye ve Avrupa’daki Alevi kurumlarının temsilcileri konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir