Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Tüm Tokatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği: Tutuklanan Anıl Akyüz ve Şilan Delipalta yüz aklarımızdır!

Tüm Tokder, İstanbul’daki Boğaziçi protestoları sonrası tutuklanan Şilan Delipalta ve Anıl Akyüz için yazılı bir açıklama yaptı. Tüm Tokatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, “Gençlikle birlikte umutlu yarınlarımızı hapsetmeye çalışan güçler karşısında bizler de ‘Aşağı bakmayacağız’ ifadlerine yer verildi.

Tüm Tokder  adına yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

“AŞAĞI BAKMAYACAĞIZ”

“Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan Rektör Melih Bulu’nun antidemokratik yöntemlerle göreve gelmesini eleştiren, ayrıca hakkında intihal iddiaları ortaya çıkıp belgelerle ifade edilen M. Bulu ile üniversitelerinin bilimsel niteliğinin zedelendiğini dile getiren öğrenciler haftalardır bu uygulamayı protesto ediyor.

İktidar tarafından provokatörlükle, terör eğilimiyle suçlanan üniversiteliler ve onlarla dayanışma içinde bulunan kitlelerin savunduğu demokrasi ve aydınlık gelecek talebi her şeye rağmen yükselmeye devam ediyor.

Haftalardır süren eylemlerde çok sayıda genç darp edilerek, evleri basılarak, ters kelepçeler vurularak susturulmaya çalışılıyor ve onlarcası gözaltına alınarak direniş kırılmaya çalışılıyordu.

Geçtiğimiz hafta tutuklanan iki kişiden sonra Kadıköy’de yapılan eylem sonrası gözaltına alınan iki üniversite öğrencisi daha dün tutuklandı.

Tutuklanan Şilan Delipalta ve Anıl Akyüz bu ülkenin bilimden yana olan, demokrasiyi ve laikliğin değerlerini savunan, karanlığa karşı ışık olmak için mücadele eden gençleridir.

Geleceğimizin teminatı, yüz aklarımızdır.

Gençlikle birlikte umutlu yarınlarımızı hapsetmeye çalışan güçler karşısında bizler de ‘Aşağı bakmayacağız’ diyerek tutuklamaları kınıyoruz.

Şilan’a, Anıl’a tutuklanan, ev hapsiyle cezalandırılan, gözaltılarla baskılanan tüm demokrasi savunucularına özgürlük talep ediyoruz.

Karanlık yırtılıp

mavi ufuklar görünecek.

İnançla…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir