Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Melih Bulu’nun yüksek lisans tezi de intihal çıktı

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Melih Bulu’nun yüksek lisans tezinde de intihal yaptığı ortaya çıktı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Melih Bulu’nun doktora tezinde intihal yaptığının ortaya çıkmasının ardından yüksek lisans tezinde de intihal yaptığı belirlendi.

Sosyal medya hesabı üzerinden Bulu’nun tezinin ilk 16 sayfasındaki intihalleri karşılaştırmalı olarak paylaşan Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora yapan Devrim Umut Aslan, alıntıların kimi zaman tırnaklı kimi zaman da tırnaksız olduğunu belirtti.

‘Hak çalmadır, emek hırsızlığıdır’

Aslan, Bulu’nun yüksek lisans tezinin de doktora tezi gibi intihallerle dolu olduğunu belirterek, “Hak çalmadır, emek hırsızlığıdır. Rektörlüğü bırak, akademisyenlikten de aforoz edilmesi, akademik titrlerinin bir bir elinden alınması icap eder” dedi. Bulu’nun tez danışmanları Prof. Deniz Gökçe ve Prof. Güven Alpay’ın da bu konuda hatalı olduğunu vurgulayan Aslan, “Hiç mi kıllanmadınız bu oğlan bu cümleleri nasıl kurdu diye? Sonra BOUN neden ilk 500’de değil. Bulist gibiler master, doktora alabildiği için” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir