Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ADA: Faşizme karşı HDP’nin yanındayız!

Alevi Dayanışma Ağı ( ADA), bugün yazılı bir açıklama yaparak laik, demokratik bir Türükiye isteyen tüm kesimleri HDP ile dayanışma içinde olmaya çağırdı.
”AKP –MHP faşist bloku tüm gücüyle HDP’ye saldırıyor. Faşist güçler, Gare operasyonunun ardından saldırılarına hız vererek HDP’li ve CHP‘ li vekiller hakkında, kendinlerine bağımlı hale getirdikleri yargı araclığıyla fezleke hazırlatılar” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi:
”TBMM’ye gelen 33 fezlekeden 28’i HDP milletvekillerine ait. AKP – MHP bloku, HDP milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırarak, HDP’yi demokratik siyasetten tasfiye etmek istiyor.
HDP’li vekiller hakkında hazırlana ‘Kobani’ fezlekesi’nde, 6–8 Ekim Kobanê protestoları bahane gösterilerek HDP ve vekilleri hedef alınıyor. IŞİD’i Kobani halkını üzerine saldırtan AKP iktidarı ve Tayyip Erdoğan’dır!
HDP’nin insanlık düşmanı IŞİD çetesinin saldırılarına karşı çıkarak mazlum Kobani halkıyla dayanışma içinde olması suç değil, insanlık adına ortaya konulmuş olan onurlu bir duruştur!
AKP-MHP bloku, HDP ile birlikte Millet İttifakı’nı da kuşatıyor. Cumhur İttifakı’nın, HDP’ye yaptığı saldırı, aynı zamanda Millet İttifakı’na da yapılmış bir saldırdır. Çünkü Erdoğan ve Bahçeli’nin başında oldukları faşist blok güçleri, bu saldırıyal hem HDP’nin kolunu kanadın kırmak hem de Millet İttifakı’nı bölüp parçalayarak güçten düşürmek istiyorlar.
Bu faşist kuşatmayla aynı zamanda tüm halk güçlerine, Saray’a biat etmeyen partilere ve laik- demokratik bir Türkiye isteyen kesimlere susmayı, sokağa çıkmamayı, teslim olmayı dayatıyorlar.
Hukuksuzluk öyle bir noktaya taşındı ki, TBMM’nin 3. büyük partisi olan HDP‘nin yaptığı çalışmalara katılmak, bu partiye üye olmak suç sayılır hale geldi.
Faşist blok, “yerli-milli” olmama demagojisiyle HDP’yi “düşmanlaştırarak” tüm muhalefeti susturmak, Millet İttifakı‘nı oluşturan partileri HDP‘den uzak tutmak ve teslim almak istiyor. Bu kirili amaçına “bölücülük”, “terörizm” safsatası üzerinden ulaşmaya çalışıyor.
HDP’ye yönelik başlatılan bu faşist kuşatmayı, anacak halk güçlerinin birliğin sağlayarak topyekün bir mücadeleyle parçalamak mümkündür. Eğer, bu başarılamaz ise HDP’yi darbeliyen AKP – MHP faşist bloku diğer kesimlerede asla nefes aldırmaz…
AKP-MHP bloku’nun politik oyunların ve saldırlarına ançak birleşik bir dayanışma ve mücadeleyle boşa çıkarabiliriz. Bu gerçekten hareket ederek fazla zaman kaybetmeden dayanışmayı büyütmek için harekete geçelim!
Yaşasın mazlumların dayanışması!
Gelin canlar bir olalım, iri olalım, diri olalım!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir