Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kozağaçlı: Soma’nın hesabı sorulmadan…

Somalı madencilerin gönüllü avukatı olarak ‘halkı hükümete karşı kışkırtma’ iddiasıyla 3 yıldır tutuklu olan Selçuk Kozağaçlı, ‘Asla vazgeçmeyeceğiz. Soma’nın hesabı sorulmadan her uykumuz yarım, her gülümsememiz buruk olacak’ dedi

Siirt’in Şirvan ilçesi Cevizlik (Bombat) köyünde yaşayan zihinsel engelli M.E.’nin (19), karın ağrısı şikayetiyle kaldırıldığı Şirvan Devlet Hastanesi’nde doktorların muayenesi sonucu hamile olduğu öğrenildi. Dün doğum yapan M.E.’nin, tecavüze uğradığı anlaşıldı. M.E.’nin durumu, hastane polisi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Siirt İl Müdürlüğü’ne bildirildi.

Olaya ilişkin Şirvan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, soruşturma kapsamında Bombat köyünde koruculuk yapan ve soyadının D. olduğu öğrenilen bir erkeğin tecavüz olayında adının geçtiği öğrenildi. Ancak korucunun henüz ifadesine dahi başvurulmadığı belirtildi.

Dün doğum yapan M.E., bebeğiyle birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Siirt İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir