Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Tacizci patron serbest

Mersin’de O.A. (29) isimli patron, çalışanı H.C.’nin (22) boğazına maket bıçağı dayayarak cinsel saldırıda bulundu, arabasıyla kaçırmak istedi. Gözaltına alınan O.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

O.A.’nın tutuklanmasını isteyen H.C., “Bir insana sizi öldürmemeniz için yalvarmak çok kötü bir durum. Ben o adama saatlerce bana bir şey yapmaması için yalvardım. Elinden kurtulduğuma hala şaşırıyorum” dedi.

Kadına işyerinde cinsel saldırı

H.C.’nin beyanına göre patron O.A., yetiştiremediği bir iş olduğu bahanesiyle yanına çağırdığı kadına işyerinin mutfağında cinsel saldırıda bulundu. Karşı koyması üzerine H.C.’nin boğazına maket bıçağı dayayarak ölüm tehditleri savuran patron, kadının ağzını kapatarak nefes almasına engel oldu. Fail O.A., H.C.’nin zorla soymaya çalışırken fenalaşması üzerine saldırısına son verdi. Ardından da kadını kaçırmaya çalıştı. H.C. kaçırma girişimini şöyle anlattı:

“Olaydan sonra beni arabasıyla Gözne yoluna doğru kaçırmaya çalıştı. Kaçırdığını fark edince, kapıyı açıp atlamak istedim. Bunun üzerine ‘tamam seni eve bırakacağım’ dedi. Geri döndük ancak bu defa evimin olduğu sokağa dönmedi, yola devam etti. Işıklarda durduğu an kapıyı açarak eve kaçtım. Hemen karakola gidip şikayetçi oldum.”

“Bu şahsın yeri dışarı değil cezaevi olmalı”

H.C.’nin avukatı Burcu Altıparmak da davanın peşini bırakmayacaklarını belirterek, “Müvekkilim cinsel saldırı, kişi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit ve yaralama suçlarına maruz kalmış durumda. Bununla ilgili savcılığa şikayette bulunuldu. Bu aynı zamanda birçok suçtan sabıkası olan bir kişi. Hala dışarıda gezmekte. Bu şahsın yeri dışarı değil cezaevi olmalı” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir