Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kayı İnşaat işçileri direniyor: “Konkordato süresi doldu ama haklarımızı hala alamadık”

Hakları ödenmediği için daha önce patron Coşkun Yılmaz’ın ofisi önünde direnen Kayı İnşaat işçileri, şirketin ilan ettiği konkordatonun geçici 3 aylık süresinin dolması ve haklarının hala ödenmemesi üzerine bir kez daha İstanbul’a gelerek Kadıköy’de bir basın açıklaması yaptı
Kayı İnşaat işçileri 2 yıldır maaşlarını alamadıkları için Türkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelip şirket sahibi Coşkun Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardı. Seslerini duyurmaya çalışan işçiler, bugün de bir kez daha İstanbul’a gelerek basın açıklaması yaptı.
Açıklamada taleplerini yineleyen Kayı İnşaat işçileri, “Alacaklı bankaların ellerini ovuşturduğunu, şirket üzerindeki mülklerin satışını heyecanla beklediğini biliyoruz. Ya konkordato ya iflas. Bankalar geriye çekilecek, her koşulda önce işçilerin alacakları ödenecek” dedi.
Kadıköy Eminönü İskelesi’nde yapılan basın açıklamasına HDP milletvekili Musa Piroğlu, Genç İşçi Derneği temsilcileri ve öğrenciler desteğe geldi.
Dava yarın
Yarında 12.30’da Kartal Anadolu Adliyesi önünde basın açıklaması yapacak olan Kayı İnşaat işçileri, ardından saat 14.00’te 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülecek olan konkordato davasına katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir