Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF Kültür ve Sanat Kurulu, kültür sanat yarışmasının sonuçlarını açıkladı

UNESCO 2021 yılını Hünkâr Hace Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre yılı olarak ilan edilmesinden dolayı, AABK ve AABK bileşeni olan AABF’lerin Kültür Sanat Kurulları düzenledikleri kultür sanat yarışmlarının sonuçlarını açıklmaya başladılar. AABF Kültür ve Sanat Kurulu,  bu kapsamda online oarak  düzenlediği, kültür sanat  yarışması’nın sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Unesco 2021 Hünkar ve Yunus Emre Sanat Etkinlikleri Çerçevesinde, AABF  komüsyonu kararı gereği, Kültür ve  Sanat Kurulu olarak toplamda 7 bölge üzerinden yapmış olduğumuz yarışmamızın genel değerlendirmesidir.

ÇOCUK RESİM DALI

SEÇİCİ KURUL

Özlem Demir

Eda Tanses

Kathrin Lieske

Hessen Bölgesi

  1. Ceren Göçmen
  2. Eif Zara Döldaş
  3. Lorin Karaağaç

Bw. Bölgesi

  1. Eren Sarımaden
  2. Elida Dalkaya
  3. Eda Sarımaden

Nrw Bölgesi

  1. Dilara Kulakçı
  2. İpek Doğan
  3. Ceylan Ceren Karakuş

Rp Bölgesi

  1. Baran Güneş
  2. Hawin Polat
  3. Mina İngören

Kuzey Bölgesi

  1. Destan Cansu Çetin
  2. Selena Kara
  3. Deniz Yusuf Ural

Bayern Bölgesi

  1. Sıla Koycu

Türkiye

  1. Lara Sonar
  2. Elif Alaz
  3. Zeynep Kubilay

RESİM “YETİŞKINLER”

SEÇİCİ KURUL

Betina P. MC Kinney

Erdal Güldağ

Kılavuz Bakır

Hessen Bölgesi

  1. Saniye Küçükkuş
  2. Fadime Abuşka
  3. Gülsüm Bektaş

Bw Bölgesi

  1. Sevilay Aydoğan
  2. Hanım kaygusuz
  3. Selcan Babür

Nrw Bölgesi

  1. Ümmü Körkü
  2. Nuh Ateş
  3. Gülsüm Tugay

Rp Bölgesi

  1. Deniz Gündoğdu
  2. Özlem Ergüzel
  3. Ceren Öksüz

Kuzey Bölgesi

  1. Nesrin Ubiz
  2. Petra Hartwigsen
  3. Fidan Işık

Türkiye

  1. Sibel Demirdağ
  2. Meryem Bursa
  3. Raula Al Sammer

Nalan Yılmaz

Songül Şimşek

Kırmançki Şiir Almanya Geneli

SEÇİCİ KURUL

Hakan Kerimoğlu

  1. Kevser Akın
  2. Zeynep Aksoy
  3. Yasemin Ertuğrul

Kırmançki Kompozisyon

  1. Ali Şeker

Kompozisyon Almanya Geneli

SEÇİCİ KURUL

A.Orman

  1. Avcı

İlhami Yazgan

  1. Hayati Yapmış
  2. A. Kılıç
  3. İbrahim Şaşma

Fotoğraf Almanya Geneli

SECİCİ KURUL

Hüseyin Yılmaz

Haluk Çobanoğlu

Yusuf Aslan

  1. Sebahat Şahverdi
  2. Özlem Yazgaç
  3. Kezban Şenşeref
  4. Tuba Elmas
  5. Leyla Köse

Jacopo Francia

Kısa Film Senaryo

SEÇİCİ KURUL

Seren Gel

Seçil Kartal

Ömer Leventoğlu

Ismail Doğan

Ali Şahin

  1. İlham Bakır

Doğan Munzuroğlu

  1. Vural Ergin
  2. Mehmet Bükülmez

Mektup Dalı

SEÇİCİ KURUL

Ömer Leventoğlu

Yılmaz Kahraman

Sinan Ulusoy

Hessen Bölgesi

  1. L. Esmer
  2. Kezban Şen Şeref

Nrw Bölgesi

  1. Doğasu Coşkun
  2. Ayten Şimşir
  3. Çetin Doğan

Kuzey Bölgesi

  1. Nesrin Ubiz
  2. Bektaş Balcı
  3. Özlem Kara

Tükiye

  1. Meral Şimşek
  2. Pelin Taşkesen
  3. Emine  Kocadağ

Öykü

Hessen Bölgesi

  1. Sevim Kılıç Özkan
  2. Kezban Şen Şeref
  3. L. Esmer

Ceren Göçmen ( Almanca )

Nrw Bölgesi

  1. Atilla Özendes
  2. Çetin Doğan
  3. Ayten Şimşir

Türkiye

  1. Abidin Yağmur
  2. Derya Avşar
  3. Leyla Ayanoğlu

ŞİİR

SEÇİCİ KURUL

Nevin Sevük

A.Galip

Ezeli Doğanay

Hessen Bölgesi

  1. Ozan İsyani
  2. Leyla İngören
  3. Eylem Öğretmen

Nrw Bölgesi

  1. Ali Kızılbel
  2. Ali Demir
  3. Ali Kabadayı

Bw Bölgesi

  1. Lütfiye Ateş
  2. Enver Enli

Rp. Bölgesi

  1. Kazım Eroğlu
  2. Meliha Yılmaz
  3. Yakup Altın

Kuzey Bölgesi

  1. Asena Görkem
  2. Ali Koçak
  3. Mazlum Güler

Türkiye

  1. Kevser Akın
  2. Abidin Yağmur
  3. İsmail Şaşma

Nilüfer Uçar

AABF Kültür ve Sanat Kurulu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir