Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

CHP’den Soylu’ya sert yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarına ilişkin  T24’ten Murat Sabuncu’nun sorularına verdiği cevaplardan rahatsiz olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CHP liderini hedef aldı. Kılıçdaroğlu, Murat Sabuncu’nun sorularını şu ifadeleri kullanarak cevaplamışti:  “Sedat Peker, yurt dışına giderken bunlar ne kadar suçlu olup olmadığını bilmiyorlar mıydı? Biliyorlardı. Pasaport verildi mi? Verildi. Şimdi kendi aralarında kavga var ve devlet seyirci. Garip olanı bu. İçişleri Bakanı, bu tartışmalara sadece seyirci” dedi.

CHP'den Soylu'ya 'Sedat Peker' yanıtı: Ersoy Dede hatırlatıldı

CHP  Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun sorlara verdiği cevplar üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabı üzerinden Kılıçdaroğlu’na hedef alan açıklamalar yaptı. Soylu, “Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük… Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım. Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçim kaybeden siyaset mafyasının, Türk Siyaseti’ne musallatlığına çaresiz kalmaktır” dedi.

CHP’DEN SERT KARŞILIK

Soylu’nun CHP liderini hedef almasına CHP’lilerin cevabı gecikmedi. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabından açıklma yaparak Süleyman Soylu’ya şu karşılığı verdi:

“Senin en büyük acizliğin, kırmızı bültenle aranan Öcalan’ın kardeşi TRT’ye çıkarken hiç sesinin çıkmamasıydı. Siyaset mafyasının dik alası sensin. Genel Başkanımızı Çubuk’ta linç ettirenin sen olduğunu Türkiye unutmadı! Şimdi diğer gizli oyunlarım ortaya çıkacak diye korkma.”

chp-den-soylu-ya-sedat-peker-yaniti-ersoy-dede-hatirlatildi-873974-1.chp-den-soylu-ya-sedat-peker-yaniti-ersoy-dede-hatirlatildi-873975-1.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir