Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Devrimci Önder İbrahim Kaypakkaya Köln‘de anıldı – Video

Diyarbakır Cezaevi’nde işkence ile katledilmesinin üzerinden 48 yıl geçen devrimci önder İbrahim Kaypakkaya,  Almanya’nın Köln kentinde düzenlene ortak bir etkinlikle anıldı. Partizan ve Sınıf Teorisi tarafından düzenlene anmnaya MLKP ve TİKB’nin de içinde yer aldığı Birleşik Mücadele Güçleri’de destek verdi. Koronavirüs Salgınına ve havanın yağmurlu olmasına rağmen anmaya kalabalık bir kitle katıldı.

15 Mayıs 2021 tarihinde, Köln’deki Ebertplazt Meydanı’nda düzenlenen anma etkinliği Saat: 16:00’da açılış ve selamlama konuşmasıyla başladı. İbrahim Kaypakkaya şahsında devrim şehitleri için yapılan 1 dakikalık saygı duruşundan sonra, Kirvem-Erda ve arkadaşı sahne alarak devrimci marşlar söylediler.

Daha sonra MLKP adına kısa bir konuşma yapıldı. Duisburg’tan gelen bir müzik grubunun söylediği türklerine arından, TİKB temsilcisi kısa bir konuşma yaptı. Partizan ve Sınıf Teorisi temsilcilerinin konşmlarından sonar, Birleşik Mücadele Güçleri’nin açıklanması okundu.  Yoğun yağış altında devam eden anma söylene devrimci marşlar ve atılan coşkulu sloganlarla son buldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir