Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevi kurum başkanları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

   Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF)  bileşeni Alevi kurumlarının başkanları, Alevi toplumunun yaaşadığı sorunların daha fazla geçiktirilmeden bir an önçe çözüme kavuşturulmasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiler. Ziyarete, Vakıflar Federasyonu (AVF) Genel Başkanı Remzi Akbulut‘da katıldı.

Alevi federasyon ve dernek başkanları Alevi toplumunun sorunları ve bu sorunlara çözümlerle ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

ABF Genel Başkanı Hüseyin Güzelgül, ABF Genel Sekreteri Müslüm Metin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Gani Kaplan, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Genel Başkanı Ercan Geçmez, Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Genel Başkan İsmet Kurt, Alevi Kültür Dernekleri Genel Sekreteri Ali Aktaş ve Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF) Genel Başkanı Remzi Akbulut’un  katıldığı ziyarette Alevi toplumunun sorunları görüşüldü.

Alevi kurum başkanları görüşmede, Alevilerin lehine kazanılan AİHM kararlarının bir an önce uygulanmasının Alevi toplumu açısından önemini dile getirerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan destek istediler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir