Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ALİ KENANOĞLU:SÜLEYMAN SOYLU YALAN SÖYLÜYOR- VİDEO

HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu TBMM kürüsüsünden  yaptığı konuşmada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yalan söylediğini söyledi. Kenanoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

” İçişleri Bakanı’nın geçen gün televizyon da söylediği konudur. Diyor ki,  7 Haziran seçimlerinden sonra, 1 Kasım’a doğru giderken yani o süreçte, biz bir kısım arkadaş demokratik bir anayasa yapılmasına, o şöyle ifade ediyor; HDP ile birlikte anayasa yapılmasına karşı çıktık. Söylediği yalandır. O anayasa süreci söylediğinden çok öncesinde yapılmıştır çalışmaları. Sadece HDP yoktur o işin içersinde. Ben o zaman Alevi kurum başkanıydım bizde vardık. Camii derenkleri de vardı. Birçok kurum kuruluş vardı.

Herkes artık bu Türkiye’nin demokratik bir anayasaya kavuşması açısından öneride bulunuyordu. Geniş kitlelerle toplantılar yapıldı. Halka açık toplantılar yapıldı. Ama işte bu bir kısım arakadaş bu süreci engellediler.

Niye engellediler?

Çünkü Türkiye demokratleşirse mafyalar bu ükleye çökemez. Mafyalara gün doğamaz. Bu ülke aydınlık olursa, bu ülke demokratik yönetilirse, bu ülke şeffaf bir şekilde yönetilirse ( Ses kesildi)  Bu açıdan, esasından o çözüm sürecinin bitirilmesi, o masanın devirilmesi, demokratik anayasa yapım sürecinin rafa kaldırılması ve bu işe karşı çıkanların ortaya çıkarılması açısından önemlidir.

Bu ülkede şunu gördük ki, bu çetlerin itirafındanda şunu gördük ki, Kürt sorunu bilerek ve isteyerek çözülmüyor. Niye? Kürt sorunu çözülürse, çetelere iş kalmayacak. Mafyalara iş kalmayacak. Bunlar karanlık işlerini yürütemiyecekler. O nedenle Türkiye de Kürt sorunu başta olmak üzer kangren olmuş birçok sorun durmak zorundadır. Çetlerin geleceği açısından, bu ülkenin geleceğine çökenler açısından bu sorunlar devam etmek zorundadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir