Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

  Kiel‘de HDP ile dayanışma ve demokratik özgürlükçü Türkiye eylemi

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF)  üyesi olan Kiel Alevi Toplumu ile  Demokratik Alevi Dernekleri Federasyonu (FEDA), Almanya’nın Kiel kentenide,”HDP ile Dayanışma, Demokratik ve Özgürlükçü bir Türkiye” mitingi düzenledileri.

Kiel Alevi Toplumu ile FEDA’nın Kiel temsilciliği tarafından  birlikte düzenlenen ortak mitingde AABF Kuzey Bölge Başkanı Haydar Gencer, eski HDP’li vekil ve FEDA Almanya Eş Başkanı Demir Çelik, Almanya Sol Parti Milletvekili Lorenz Gösta Beutin, Kiel Yeşiller Partisi Temsilcisi Burak Kocaaslan, AGİF temsilcisi, DİDİF temsilcisi ve Kiel Alevi Toplumunda temsilciler söz alıp konuşma yaptılar.

Yapılan konuşmalarda HDP’ye yapılan baskıların kabul edilemez olduğuna vurgu yapılarak ve HDP ile dayanışma içinde olunmasının öneminde dikkat çekildi. Kiel’de düzenlenen mitingin bu açıdan önemli olduğu  belirttiler.

Konuşmacılar suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamlarıyla ortay açıkan mafyanın, devletin, siyasetin ve medyanın arasındaki ilişkı ağlarının mafyalaşan devlet, devletleşen mayfa gerçeğin her yönüyle gözler önüne serdiğini dile getirerek,  Türkiye’deki tüm demokrasi güçlerinin  ortak bir cephede buluşmalarını ve  bu kirliliği, çürümeye ve kokuşmuşluğu yaratan AKP – MHP iktidarına karşı aydınlık, laik ve demokratik bir Türkiye’yi için  mücadele etmelerinin gelinen noktada artık  gereklilikten öte  bir zorunluluk olduğuna önemle vurgu yaptılar.

AHA – Kiel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir