Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sanatçı Yılmaz Çelik beraat etti Halk müziği sanatçısı Yılmaz Çelik, “örgüt üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.

Sanatçı Yılmaz Çelik beraat etti Halk müziği sanatçısı Yılmaz Çelik, “örgüt üyeliği” iddiasıyla yargılandığı davadan beraat etti.
Çelik’i sanatçı dostları yalnız bırakmadı. Yeni Dersim Yeni Dersim 01 Haziran 2021 Salı 11:42 Sanatçı Yılmaz Çelik beraat etti Dersim’de 8 Aralık 2019 tarihinde verdiği konserin ardından evine düzenlenen polis baskınıyla gözaltına alınan sanatçı Yılmaz Çelik, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bir süre cezaevinde kalan Çelik, ardından tahliye edilmişti.
Sanatçı Yılmaz Çelik’in bugün Tunceli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması görüldü. Çelik’in de hazır bulunduğu duruşmaya müdafi olarak Dersim Baro Başkanı Av. Kenan Çetin, Av. İnayet Aksu ve Av. Hüseyin Aygün katıldı.
SANATÇI DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI
Yılmaz Çelik’in duruşmasına çok sayıda sanatçı da katıldı. Erdal Erzincan, Muharrem Temiz, Tolga Sağ, Metin Kahraman, Maviş Güneşer, Zeynep Kılıç’ın yanı sıra DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben, Araştırmacı-Yazar Hüseyin Ayrılmaz ve Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat da duruşmaya gelenler arasındaydı.
MAHKEME KARARINI AÇIKLADI
“Örgüt üyeliği” ve “yardım yataklık” iddiasıyla yargılanan Çelik, tüm suçlamalardan beraat etti. Mahkemenin kararı sevinçle karışılandı.

Kaynak: Yeni Dersim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir