Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alevi kurumlarının, Sivas Katliamında hayatını kaybeden 33 canı anma programı belli oldu

Alevi kurumlarının Sivas Katliamı’nda hayatını kaybeden 33 canımızı anma programı belli oldu.  Katliamının 28. yılında Ankara ve Sivas’ta ortak anmlar yapılacak.
Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) , Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK) , Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE), Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF),  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ( (HBVAKV) ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) tarafından gerçekleşecek anma programları, 2 Temmuz günü Sivas ve Ankara’da gerçekleşecek.
“Laik, demokratik bir ülke için adalet” şiarıyla Sivas’ta yapılacak anma programında saat 10.00’da  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ( (HBVAKV) ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD)  önünde toplanın kitlen yürüyüşe geçmesiyle başlayacak. Saat. 12:00’de Madımak Oteli’nin önünde miting yapılarak 33 Can anılacak.
Ankara’daki anma  Ankara Garı önünden toplanan kitlenin Saat: 15.00’de mitingi alanı olan Tandoğan Meydanı’na doğru yürüyüş gececek. Anma Tandoğan Meydanı’nda yapılacak miting ile devam edecek. buluşulacak ve anma programı gerçekleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir