Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD İstanbul Şubeleri:26 Haziran 2021 Kadıköy İskele de saat 14.00’de buluşuyoruz.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) İstanbul Şubeleri, 2 Temmuz Sivas Katliam’ında yaşamını yitiren canları  için İstanbu ve Sivas’ta düzenlenencek anmaların programını açıkladı. PSAKD İstanbul Şubeleri adına yapılan yazılı açıklamada,  Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenelenecek anma için katılım çağrısı yapıldı. ” 26 Haziran’da Kadıköy İskele’de saat 14.00’te buluşuyoruz. Tüm dostlarımızı Kadıköy İskele meydanına bekliyoruz. Sivas’ı unutmayacağız, unutturmayacağız! Sivas’ın ışığı sönmeyecek” ifadelerinin yer aldığı açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:
“EŞİT YURTTAŞ OLMAYA DUYDUĞUMUZ İNANÇLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”
Ülkemizin en acı günlerinden biri olan 2 Temmuz 1993’te yaşanan katliamın izlerini her geçen gün hatırlıyoruz ve her geçen gün acısını yaşıyoruz. Ülkemizin karanlığa teslim olmaması için 28 yıl önce olduğu gibi bugün de ışık saçmaya, aydınlığı getirmeye, eşit yurttaş olmaya duyduğumuz inançla yolumuza devam ediyoruz.
“SİVAS’IN ACISI HALA TAZE, İÇİMİZ HALA KANIYOR”
Sivas’ta yakanlar daha sonra iktidar oldular, Sivas’ta yakanlar serbestçe dolaştılar, Sivas’ta yakanlar aklandı “milletimiz için ülkemiz için hayırlı olsun” dediler, Sivas’ta yakan Katil Ahmet, ülkeyi yöneten aynı zihniyet tarafından affedildi.
Sivas’ın acısı hala taze, hala kanıyor içimiz. 1980 darbesi sonrası açılan karanlık süreç, ülkenin gerici faşist bir yönelime girmesi sonrasında 90’lar da işlenen cinayetlerin katliamların sorumlularını bize göstermektedir. Ülkemizi İslamcı faşist bir anlayışla yönetmek isteyenlerin İlerici Aydınlara, Devrimcilere, Kürtlere ve aydınlık Türkiye’nin savunucusu biz Alevilere karşı işlediği katliamların sorumluları ortaya çıkarılmadı, hesap vermediler.
“ÜLKEMİZİN GEÇMİŞLE YÜZLEŞMESİ VE KATİLLERDEN HESAP SORULMASI GEREKMEKTEDİR”
Derin Devlet dedikleri aslında ülkeyi yönetenlerin Mafya-Çete-Siyaset üçgenin de işlenen cinayetler ve karanlığın ülkeye çökmesinin önünü açan uygulamalardan başka bir şey değildir. Bugün daha açık görülmektedir ki devletin bir çok kurumu mafyatik ilişkilerle ülkeyi karanlığa sürüklemiş, sonunda mafyayı devlete ortak etmişler ve bir bütün olarak çürümüşlerdir.
Ülkemizin bu karanlıktan çıkması için geçmişle yüzleşmesi ve bu katliamların azmettiricilerinden ve katillerden hesap sorulması gerekmektedir. Başka çıkış yolu yoktur. Ülkemizin her yurttaşını kapsayan eşit yurttaşlık ilkeleriyle yeniden kurulması ve eşitsizliklerin, adaletsizliklerin artık ortadan kaldırılması gerekmektedir.
“SİVASTA YİTİRDİĞİMİZ 33 CANIMIZIN ANISINA TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE OLACAĞIZ”
Bizler bu ülkenin aydınlığa çıkması için mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz ve mutlaka kazanacağız. Bu inanç ve kararlılıkla bir kez daha Sivas’ta yitirdiğimiz 33 canımızın anısına Sivas’ta, İstanbul’da ve Türkiye’nin her yerinde alanlarda olacağız.
26 Haziran 2021 Kadıköy İskele de saat 14.00’de buluşuyoruz. Tüm dostlarımızı Kadıköy İskele meydanına bekliyoruz.
Sivas’ı unutmayacağız, unutturmayacağız! Sivas’ın ışığı sönmeyecek!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir