Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

33 Can Berlin’de anılacak

Berlin Alevi Toplumu- Cemevi  ile Alevi köy ve yöre dernekleri 2 Temmuz 2021 Cuma günü Oranienplatz’ta düzenleyecekleri kitlesel bir miting ile Madımak Oteli’nde yaklarak katledilen 33 canı anacaklar.

Berlin Alevi Toplumu Cemevi / BDAJ / BDAS,Berlin Dersim Cemaati, Berlin Sivaslı Canlar Derneği, Berlin HUV e.V., Berlin Çorum Der, Berlin Gaziantep Çepnileri Derneği, Berlin Tokat ve Çevresi Aleviler Birliği, Berlin Al-Dersim Spor, Berlin Varto Der,Institute Ziwan u Kulture Kirmanci, Berlin Omcalılar Derneği,Erzincan Küçük Otlukbeli Derneği Berlin e.V., Berlin Varto Görgü Köyü (Quirçik) Derneği, Berlin Ketenciler Köyü DerneğiveBerlin Mirseyit Derneği tarafından birlikte düzenlenen miting saat 16:00’da Oranienplatz’ta başlayacak.

Berlin Alevi Toplumu- Cemevi, sosyal medya üzerinde yaptığı yazılı açıklamada, 2 Temmuz günü düzenleyecekleri mitinge kitlesel katılm çağrısı yaptı. Çağrı da şu ifadelere yer verildi:

”Berlin Alevi Toplumu- Cemevi olarak Kardeş Derneklerimizle beraber 2 Temmuz 1993 yakanları da aklayanları da affetmediğimizi haykırmak için 2 Temmuz 2021 Cuma günü Oranienplatz’dayız.
Bu anma etkinliğine tüm canlarımızı bekliyoruz.”
Aşk ile…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir