Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK, Bölükkaya Köyü’nde yaptırdığı çeşmenin açılışını yaptı

2020 yılında Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin etkileri Elazığ ile sınırlı kalmadı. Malatya’nın Pütürge İlçesi’ne bağlı köyler ve mezralardı Elazığ depreminden şiddetli bir şekilde etkilendiler. Etkilenen yerlerden biri de Bölükkaya Köyü’ydü.
Elazığ depreminde etkilenen Malatya’nın Pötürge ilçesine bağlı Bölükkaya Köyü’nde Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK) tarafından k yaptırılan çeşmenin açılışı bugün yapıldı. Bugün yapılan çeşmenin açılışına AABK Eş Başkanı Nevin Kamilağaoğlu, AABK Eş Başkanı Hüseyin Mat, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı Turgut Öker, AABK Örgütlenme Sorumlusu Mehmet Ali Çankaya, İsviçre Alevi Birlikleri Başkanı Cem Bitnel, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, HDP İstanbul Milletvekili Zeynel Özen ile Avrupa’dan ve Türkiye’den çok sayıda Alevi katıldı.
Bugün çeşmenin açılışı yapıldı. Açılışa Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Kurucu Başkanı Turgut Öker, AABK Eş Genel Başkanları Nevin Kamilağaoğlu, Hüseyin Mat, Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, HDP Milletvekili Zeynel Özen ile Avrupa’dan ve Türkiye’den çok sayıda Alevi temsilci katıldı.
Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Eş Genel Başkanı Hüseyin Mat, sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, çeşme açılışına ilişkin şunları ifade etti: “Malatya’nın Pötürge ilçesine bağlı Bölükkaya Köyü’ndeyiz. Malatya-Elazığ depremi kapsamında yaptırılan çeşmenin açılış törenine katıldık.
Avrupa’dan lokma gönderen ve çeşmenin yapımına katkı sunan cümle canlara teşekkür ediyoruz. Lokmaları hakikat kapısına yazılsın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir