Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ERMENİ KİLİSESİN‘NE YAPILAN SAYGISIZLIĞA KİM YOL VERDİ- Video

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya İstanbul Kadıköy’de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin giriş kapısı üzerinde dans eden kişiler ve alkışlayarak destekleyen topluluğun videosuna ilişkin soru önergesi verdi.

Soru önergesinin ardından açıklamada bulunana Paylan, “Kim bu saygısızlığa yol verdi? Hangi polis memurları yol verdi? Hangi amirler bu saygısızlığa sessiz kaldılar? Bunun muhakkak İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından sorgulanması gerekir. Sorumluların muhakkak açığa alınması ve soruşturma açılması gerekir” dedi. Paylan,  nefret iklimini yaratanların nefret söylemlerinden vazgeçmesi gerektiğini, aksi takdirde nefret saldırılarının devam edeceğini belirtti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul’daki Surp Takavo Eremeni Kilisesi’ne yapılan saygısızlığa ilişkin şunları ifade etti:‘‘ Biz bu saygısızlığa neyin yol verdiğini çok iyi biliyoruz. Bu ülkede polis, elbette Müslümanlara ait mabetlere karşı olan saygısızlığa izin vermez. Bunla ilgili bir sorun yoktur, öyle de olması gerekir. Ama polis kilisemize karşı yapılan bu saygısızlığa karşı sessiz kalmıştır. Neden sessiz kalmıştır? Bunun sebebini biz biliyoruz. Nereden biliyoruz? Çünkü bu ülkede yürütmenin başı olan Recep Tayyip Erdoğan Hıristiyanlara karşı nefret söylemleri kullanmaktadır.‘‘

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir