Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’nin programı belli oldu

Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş  Altıok,  58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri programına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.  Başkan Altıok, Anma Kurulu adına sosyal medya üzerinden yayptığı yazılı açıklamada, Alevi kuurmlarıyla birlikte yapacakları, ’58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ nin 16 -22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti.
 ”58. Ulusal 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Hakkında…” başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
”58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Programımız Yayınlanmıştır.
Sevgili canlar, bu yıl 58. Ulusal, 32. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri’ni 16-22 Ağustos günlerinde, her yıl olduğu gibi Hacıbektaş Belediyesi ve Anma Kurulu ile Alevi-Bektaşi Kurumlarının katılımı ve desteği ile icra edeceğiz.
Bilindiği gibi bu yıl etkinlik tarihlerimizin bir bölümünün Muharrem ayına denk gelmesi sebebiyle etkinlik içeriklerimizi buna göre programlamak durumunda kaldık. Bu bağlamda 16, 17, 18, 19, 20 Ağustos tarihlerinde sergi-panel-tiyatro-açılış- doğa yürüyüşü vb etkinlikler, 21 Ağustos Cumartesi günü resmi protokol programı, yine 21 Ağustos Cumartesi ve ve 22 Ağustos Pazar günü ise Konser – Cem ve Aşure erkanlarımız ile diğer etkinliklerimiz, halk sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde, gerekli tüm tedbirler alınarak icra edilecektir.
2021 Yılı UNESCO tarafından tüm dünyada Hacı Bektaş Veli yılı ilan edildi. Bu kapsamda bu yılki etkinlik temamızı
”IRKÇILIĞA HAYIR – NO TO RACISM”
olarak belirleyip; evrensel anlamda tüm dünyaya mesaj vermek adına, Hünkar Hacı Bektaş Veli’nin 700 yıl önceki
”Hiçbir Milleti ve İnsanı Ayıplamayınız”
”72 Millete Bir Nazarla Bakınız”
”Dili, Dini, Rengi Ne Olursa Olsun İyiler İyidir”
sözleriyle dünya üzerindeki ırkçılığa ve ayrımcılığa dikkat çekip, Hacı Bektaş Veli’nin sevgi, barış ve hoşgörüsünü tüm insanlığa anlatmaya çalışacağız.
Şimdiden katılım sağlayacak tüm Canlara teşekkürü borç bilir, katılan misafirlerimizin, esnaflarımızın ve halkımızın, görevlilerin uyarılarına, maske-mesafe-hijyen kurallarına, özen göstermelerini rica eder, saygılarımızı sunarız…”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir