Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Cemevleri ibadethanedir, başka tarife muhtaç değildir/ Video

Tuzla’da Muharrem Matemi lokmasına katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cemevlerinin ibadethane olduğunu ve başka bir tarife ihtiyaç duymadığını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla’da Muharrem Matemi lokmasına katıldı ve “Cemevleri Alevi vatandaşlarımızın en candan, en birinci hakkı olan ibadetlerini yaptıkları ibadethanelerimizdir. Başka hiçbir tanıma ve tarife muhtaç, asla değildir” açıklaması yaptı. Aydınlı Hakev Vakfı Cemevi’nde Alevi yurttaşlarla bir araya gelen İmamoğlu, matem aylarının insanlık açısından önemli dersler barındırdığını söyledi.

 

İstanbul Gerçeği internet sitesinin haberine göre, Ekrem İmamoğlu, konuşmasında şu noktalara değindi: “Alevi vatandaşlarımızın en candan, en birinci hakkı olan ibadetlerini yaptıkları ibadethanelerimizdir. Başka hiçbir tanıma ve tarife muhtaç, asla değildir. O bakımdan İBB olarak, kurumsal anlamda üzerimize hangi vazife düşüyorsa, bu güzel kentimizde yaşayan milyonlarca Alevi vatandaşımızın her türlü inancına dair hizmetlerimizi sonuna kadar yapmakla yükümlüyüz.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir