Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Bozkurt kaymakamı görevden alındı, müteahhit gözaltına alındı

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan selin ağır tahribatı devam ederken Bozkurt kaymakamı görevden alındı.

İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla Giresun’un Dereli ilçesi kaymakamı Murat Atıcı, Bozkurt Kaymakamlığı görevine atandı.

Bozkurt Kaymakamı Okan Yenidünya ise Dereli ilçesi kaymakamlığı görevine atandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Bozkurt ilçesindeki kaymakam değişimine ilişkin Twitter’daki hesabından açıklama yaptı. İnce, şunları ifade etti Yapısal hasarlı afetlerde, bu konularda tecrübesi olan kaymakamlar görevlendirilir. Bozkurt Kaymakamlığı’na da Kemaliye Kaymakamı iken Elazığ depreminde ve bir yıldır, sel felaketi yaşanan Dereli’de görevlendirilen Kaymakam Murat Atıcı, daha önce bu konulardaki tecrübesine binaen görevlendirilmiştir. Burada yapılan, Bozkurt Kaymakamı ile Dereli Kaymakamı’nın karşılıklı becayiş uygulamasından ibarettir. Bunu farklı bir şekilde değerlendirmek gayri ahlakidir.

Selin vurduğu Bozkurt’ta Ezine Çayı kenarında bulunan 8 katlı Ölçer Apartmanı yıkıldı.

İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca da, 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketinde yıkılan binalarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Ölçer Apartmanı’nın 3 yıl önce yapan müteahhit Mehmet Özkan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Selin ardından ilçeden ayrılan Mehmet Özkan, dün akşam saatlerinde İstanbul Esenyurt’ta gözaltına alındı.

Kastamonu nüfusuna kayıtlı müteahhit Mehmet Özkan’ın, İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘taksirle adam öldürme ve yaralama’ suçundan çıkarılan yakalama kararı üzerine İstanbul ve Kastamonu Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince koordineli şekilde yapılan çalışma sonucu gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir