Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İBB Başkan Ekrem İmamoğlu: Bize Hacı Bektaş’ın ruhu ve düşüncesi yeter- Video

‘Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali’nde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Hacı Bektaş Veli’nin mirasana sahip çıkmanın yolu en başta halka hizmet etmek olduğuna vurgu yaptı.  Günlerdir Dersim’de devam eden orman yangınına dikkat çekenİmamoğlu, “ Tunceli’de birkaç gündür dağlarımız, ormanlarımız yanıyor. Bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor. Munzur’u biliyorum. O güzel dağları biliyorum. Genel Başknımızın tatımatıyla koşa koşa Tunceli’nin her ihtiyacını gidermeye hazırız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşmasının devamında, şu ifadelri kullandı:“Kerameti tacda değil başta görenlerin, dostu yaralandığı için gönlü hoş olmayanların, incinse de incitmeyenlerin bu büyük buluşmasında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Ne güzel bir olmak.

Hacı Bektaş Veli’nin bu toprakları sarmaladığının üzerinden 781 yıl geçtiğine işaret eden İmamoğlu, “781 yıldır barışa, hakikate hürmet eden eşsiz inancıyla insanlığa ışık olmaya devam ediyor. Hacı Bektaş sonsuz bir pınardır. Damlasının düştüğü ne varsa can veriyor. Kardeşlik, birlik çağrısına büyük ihtiyaç duyuyoruz. Sevgide, barışta bir olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Hacı Bektaş’ın düşüncesi, sözleri yeter. Bütün ülkelerdeki savaşın son bulduğu günleri umarım hep birlikte görürüz

Koşa koşa Tunceli’nin her ihtiyacını gidermeye hazırız

“Tunceli’de birkaç gündür dağlarımız, ormanlarımız yanıyor. Bir an önce müdahale edilmesi gerekiyor. Munzur’u biliyorum. O güzel dağları biliyorum. Koşa koşa Tunceli’nin her ihtiyacını gidermeye hazırız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir